FlexiCable – system prowadzenia przewodów

FlexiCable - prowadzenie przewodów po robocie

Prowadzenie przewodów po ramieniu robota wymaga dużo uwagi. Pozornie to mało istotne zagadnienie, jednak ciągłe gięcie przewodów wymaga precyzyjnego ich układania, by przez miliony ruchów, przewody pozostawały w doskonałej kondycji.  W tym celu opracowaliśmy system prowadzenia przewodów FlexiCable, który zadba o przewody zarówno elektryczne, sygnałowe i pneumatyczne, zapewniając długoletnią, bezawaryjną prace robota. 

Jak poprowadzić przewody po ramieniu robota?

Okazuje się, że jest kilka obszarów, na które należy zwrócić uwagę. Pierwszy z nich to elastyczność, by ramię z przewodami mogło swobodnie pracować nie powodując naprężeń na przewodach. Drugą z nich jest szybki i łatwy montaż – zarówno samego systemu prowadzenia kabli jak również dokładanie lub usuwanie pojedynczych kabli z systemu. Po trzecie specjalne obejmy zaprojektowane dla danego typu robota.  

Od teraz jest FlexiCable!!! To elastyczny, wytrzymały, łatwy i bezpieczny system prowadzenia kabli dla robotów HCR firmy HANWHA. Sam zobacz jak wyglądają efekty wielu miesięcy prac i testów w wyniku których powstał FlexiCable.

FlexiCable zapewnia:

✔ Gotowy, uniwersalny system prowadzenie kabli dla robotów HANWHA HCR

✔ Elastyczny, wysokiej jakości prowadnik TriFlex firmy igus

✔ Elastyczność dla całej ruchliwości ramienia

✔ Bezpieczne prowadzenie kabli chroniące przez przypadkowym zerwaniem

✔ Łatwy montaż przewodów – proste i szybkie montowanie i zdejmowanie przewodów z prowadnika

✔ Pewny, śrubowy montaż obejm na ramieniu
✔ Dedykowane wersje dla robotów HCR-3 | HCR-5 | HCR-12

Zestaw FlexiCable zawiera: prowadnik igus, 3 dedykowane obejmy, komplet śrub, instrukcję montażu. Zapraszamy do kontaktu firmy, które chciałyby dystrybuować system FlexiCable na swoim lokalnym rynku.  

FlexiCable broszura