Roboty do wtryskarek
Automatyzacja wtryskowni

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych, to zadania o wysokiej wydajności w hałasie i podwyższonej temperaturze. Do tego wymagana jest wysoka efektywność, bo koszty w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych grają szczególną rolę. Z pomocą przycchodzą roboty, które pozwalają z pełni zautomatyzować rozłądunek i załadunek maszyn, kontrolę jakości, etykietowanie i pakowanie w dowolne struktury. 

Dzięki robotyzacji, twoi odbiorcy otrzymają produkty w pełni spełniające ich wymagania jakościowe przy zachowaniu najniższych z możliwych kosztów procesu produkcji. Trudno o lepsze wzmocnienie konkurencyjności twojej firmy.

Robotyzacja formowania wtryskowego - wtryskarek

Roboty do wtryskarek przynoszą znaczne korzyści przy automatyzacji procesów związanych z wtryskiwaniem.  Mimo że są precyzyjne i wydajne, te stałe systemy automatyki przemysłowej mają ograniczoną elastyczność i nie są łatwo rekonfigurowalne, gdy zmieniają się potrzeby produkcyjne. Pomimo wzrostu produktywności producenci tworzyw sztucznych nadal muszą stawić czoła trudnym wyzwaniom. Wraz ze wzrostem wymagań klientów w zakresie kompleksowej identyfikowalności produktu i 100% kontroli części, Producenci są zmuszeni do zrównoważenia rosnących kosztów produkcji z wyprzedzeniem, a także do zmniejszenia ryzyka związanego ze wzrostem ilości braków i zwrotów produktów. Dodaj do tego zmienność serii produkcyjnych liczoną w godzinach, na przykład zmiany form wtryskowych i nowe produkty, a Pracownicy pracują często do granic możliwości – i staje się bardzo jasne, że Producenci tworzyw sztucznych potrzebują nowego narzędzia do automatyzacji fabryki. Roboty do wtryskarek to doskonałe narzędzie, które pomaga w realizacji celów biznesowych.

robot do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Co można zrobotyzować przy wtryskarkach?

  • lokalizowanie, załadunek-rozładunek formy wtryskowej, obróbka wyprasek
  • precyzyjna kontrola jakości każdego detalu
  • układanie według zadanego wzorca w kartonach, na palecie lub do innych opakowań
  • precyzyjne umieszczanie w opakowaniach i wytłoczkach z użyciem czujnika siły
  • odcinanie wlewów po wtrysku tworzywa, znakowanie kodami i tekstem
  • dowolna czynność przy obsłudze wtryskarek w oparciu narzędzia zainstalowane na końcu ramienia robota m.in. chwytaki, oklejarki, czytniki, itp.
robotyzacja wtryskarki

Roboty do obsługi wtryskarek

Zobacz roboty najczęściej wybierane do przetwórstwa tworzysz sztucznych. Dostępne są roboty MZ/MC/MR/SRA i coboty HCR do operacji załadunku i rozładunku wtryskarek, umieszczania elementów w formach wtryskowych, odcinania wlewów, etykietowania, montażu i pakowania. Szerokie spektrum robotów w naszej ofercie pozwoli Tobie zrobotyzować obsługę każdego rodzaju procesu obróbki tworzyw sztucznych, niezależnie czy mówimy tu o lekkich robotach MZ, cobotach HCR czy 7-mio osiowych robotach MR, które dzięki swojej konstrukcji dostaną się do najbardziej niedostępnych przestrzeni w maszynie.

MZ07L
Zasięg: 912 mm
Udźwig 7 kg

MZ07/10
Zasięg: 723 mm
Udźwig 7/10 kg

MZ12
Zasięg: 1454 mm
Udźwig 12 kg

MZ25
Zasięg: 1889 mm
Udźwig 25 kg

MR20-50
Zasięg: 1260-2005 mm
Udźwig 20-50 kg

MC35-70
Zasięg: 2050 mm
Udźwig 35-70 kg

HCR-3A
Zasięg: 630 mm
Udźwig 3 kg

HCR-5A
Zasięg: 915 mm
Udźwig 5 kg

HCR-12A
Zasięg: 1300 mm
Udźwig 12 kg

Przykłady robotyzacji w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
CoRobotics

Zapraszam do rozmowy o robotyzacji