Zastosowanie robotów w przemyśle - Robot do firmy

zastosowania robotów przemysłowych

Jakie jest zastosowanie robotów? Roboty przemysłowe NACHI i roboty współpracujące HCR pozwalają zrobotyzować niemal każda branżę i proces produkcyjny. Roboty w przemyśle to standard, a między innymi dzięki łatwości programowania oraz szybkości wdrożenia – mogą obsługiwać każdą aplikację. Poniżej opisaliśmy podstawowe zastosowania a jest ich o wiele więcej. 

Obsługa maszyn CNC

Obsługa maszyn jest monotonną czynnością. Roboty posiadają dużą zdolność do integracji z maszynami CNC. Robot z dużą dokładnością i powtarzalnością pobiera części, umieszcza w gnieździe obróbczym maszyny, po czym odkłada. Każda maszyna CNC może być wydajnie i skutecznie obsługiwana przez robota a jego łatwe programowanie pozwala nawet na obsługę krótkich i średnich serii produkcyjnych.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem Klientów na indywidualne rozwiązania produktowe, robot współpracujący, jest efektywnym i wydajnym narzędziem do robotyzacji fabryk wyposażonych we wtryskarki, wytłaczarki, maszyny odlewnicze. Robot zajmuje się m.in. obsługą maszyny, odcinaniem wlewów, pakowaniem, kontrolą jakości wyprasek.

Paletyzacja

Roboty przemysłowe NACHI zapewniają precyzyjna paletyzację o zasięgu nawet do 3920mm i udźwigu do 700 kg, w przypadku cobotów HCR zasięg wynosi 1300mm a udźwig do 112 kg. Paletyzacja może odbywać się na małej powierzchni, obsługując wiele rodzajów palet i opakowań zbiorczych w tym najpopularniejsze euro palety. Zastosowanie robota pozwala uwolnić Pracowników od uciążliwych i szkodliwych prac związanych z przenoszeniem i układaniem podnosząc jakość i efektywność plaetyzacji. 

Plastyczna obróbka metalu

Praca z maszynami do plastycznej obróbki metali może być brudna, nudna i niebezpieczna. Wiele procesów wciąż wymaga „udziału człowieka”. Ale nasz robot współpracujący, uwielbia taką pracę 
i jest w stanie dostosować się do stale zmieniających się detali obrabianych przez maszynę, precyzyjnie ładując i rozładowując części, czy obsługując złożone maszyny. Doskonale się sprawdza z maszynami do plastycznej obróbki metalu m.in. prasy krawędziowe, wykrawarki, gilotyny, prasy hydrauliczne 
i mimośrodowe i wiele innych maszyn. 

Obsługa PCB/ICT

Branża ICT była historycznie trudna do automatyzacji ze względu na delikatną naturę części i częstotliwość modyfikacji linii produkcyjnych. Nasz wydajny robot, został specjalnie zaprojektowany do wykonywania tego typu trudnych zadań. Dzięki jego powtarzalności już od 0.014 mm i zdolności do szybkiej adaptacji do istniejącej infrastruktury bez konieczności znaczących zmian na linii produkcyjnej, pozwala w łatwy i szybki zrobotyzować procesy montażu, umieszczania elementów elektronicznych, produkcji obwodów drukowanych czy testowania płytek PCB.

Załadunek i rozładunek

Prawie każda fabryka na świecie obsługuje jakąś formę ładowania i rozładowywania linii produkcyjnych. Nasze roboty współpracujące zapewniają doskonałe rozwiązanie dla monotonnych ale niezwykle ważnych zadań przenoszenia części/produktów z punktu A do punktu B. Zdolność robota do utrzymania liczebności, ponownego orientowania części i umieszczaniu ich na miejscu czyni robota idealnym do tej pracy.

Pakowanie

Nasze inteligentne roboty doskonale sprawdzą się do szerokich zastosowań związanych z pakowaniem. Od powtarzających się prostych czynności, aż po wysokie wymagania związane z zadaniami dostawców. Nasze roboty zajmą się pakowaniem zarówno surowców, jak wyrobów gotowych, aż po wielopaki i kontenery. Będą robi to precyzyjnie i wydajnie przez 24/7/365.

Montaż i przykręcanie

Montaż elementów jest monotonnym zadaniem i wymaga zachowania precyzji. Każdy błąd operatora powoduje koszty reklamacyjne i zniszczenia materiałów. Nasze roboty  pozwalają na dokładne umieszczanie elementów, pasowanie przy wykorzystaniu czujników siły, przykręcanie dzięki niegraniczonemu obrotowi ostatniego przeguby lub zastosowaniu dodatkowych śrubokrętów z automatycznym podajnikiem śrub.

Testy i kontrola

Systemy testowe były historycznie spotykane tylko na liniach produkcyjnych o dużej wydajności. Teraz nasz inteligentny robot oferuje kompletny pakiet funkcjonalności obejmujący wielopunktową inspekcję przy użyciu pojedynczej kamery, pełną cyfrową identyfikowalność wyników i odporność na błędy przetwarzania.

Polerowanie, Szlifowanie, Gratowanie

Polerowanie, gratowanie czy szlifowanie to precyzyjny proces wymagający wysokiej jakości a zarazem silnego ramienia. Nasze roboty zapewniają wysokiej jakości polerowanie, szlifowanie lub gratowanie z dokładną kontrolą siły i pozycji zainstalowanego narzędzia do polerowania. Dzięki niemu osiągniesz w 100% powtarzalne, wysokiej jakości polerowane powierzchnie.

Malowanie

Malowanie jest zadaniem wymagającym precyzyjnego nakładania farby w oparciu o powtarzalną ścieżkę. Nasz robot obsługuje wiele metod malowania m.in. proszkowe, natryskowe, aerograficzne. Robot zapewnia minimalizację strat lakieru, 100% powtarzalną i wysoką jakość, zabezpieczając Pracowników od pracy w szkodliwym środowisku.

Klejenie

Klejenie wymaga równomiernego, precyzyjnego rozprowadzania kleju.  Zastosowanie naszego robota współpracującego zapewni powtarzalne rozprowadzanie kleju z kontrolowaną szybkością nakładania, ilościom i czasem nakładania. To wszystko odbywa się precyzyjnie i bezbłędnie przez 24h.

Spawanie

Nasz robot pozwala wykonywać różne rodzaje spawania metodami TIG, MIG, punktowe, liniowe, ultradźwiękowe i plazmowe. Dzięki robotyzacji procesu spawania osiągniesz powtarzalną jakość i wyższą efektywność procesu, chroniąc Pracowników od szkodliwych warunków pracy.

Inne aplikacje
Inne aplikacje dla robota HCR

Roboty mogą obsługiwać o wiele więcej aplikacji niż opisane w tej sekcji. Po zastosowaniu specjalistycznych narzędzi nie ma przed nim zadań niewykonalnych. Zapraszamy do kontaktu.