ROBOTY WSPÓŁPRACUJĄCE

HCR

Roboty współpracujące - ang. collaborative robots tzw. cobot’y. Roboty te mają ograniczona prędkość i siłę dzięki czemu mogą pracować obok Człowieka. Dodatkowo posiadają wbudowane systemy bezpieczeństwa, które w przypadku kolizji minimalizują jej skutki.

Elastyczny | Bezpieczny | Efektywny 24/7/365

Łatwe programowanie robotów HCR

Łatwe programowanie

Szybkie wdrożenie robotów HCR

Szybkie wdrożenie

Szybkie wdrożenie robotów HCR

Integracja z dowolnym sprzętem

Bezpieczna współpraca z ludźmi robotów współpracujących HCR

Bezpieczna współpraca

Elastyczność robotów współpracujących HCR

Elastyczność w każdej aplikacji

Łatwo i prosto w dowolnej aplikacji

Od teraz robotyzacja jest prosta

HCR i AsyCube są łatwe do programowania i elastyczne w zmiennym układzie produkcyjnym, skutecznie obniżając koszty inwestycyjne i operacyjne. W wyniku tego, nie tylko automatyzuje pracę ręczną, ale także zapewnia pracownikom bezpieczne i wygodne środowisko pracy

Przemysłowy robot współpracujący HCR

Roboty współpracujące

Dlaczego roboty kolaboracyjne HCR?

Przemysłowy Robot Współpracujący HCR zapewnia łatwość programowania ponadto umożliwia elastyczność adaptacji w wyniku czego jest idealny do wykonywania różnorodnych zadań. Od teraz możesz zrobotyzować krótko, średnio aż po wielkoseryjną produkcję. Łatwość programowania porównywalna jest z prostotą obsługi smartfonu – dzięki czemu już po kilkudziesięciu minutach szkolenia możesz je łatwo zaprogramować. A wszystko to w oparciu o zasadę „uczenie przez pokazywanie” lub „rejestrowanie ścieżki, którą ma podążać”. Na koniec intuicyjny interfejs graficzny gdzie na osi czasu umieszczasz odpowiednie ikony.

HCR wyróżnia  się spośród robotów współpracujących w pełni metalową obudową i wytrzymałymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, w wyniku czego jest idealny do ekstremalnie trudnych warunków pracy 24/7/365. 

Potrafi bezpiecznie pracować z człowiekiem, bez konieczności stosowania specjalistycznych barier czy klatek bezpieczeństwa.

Robot współpracujący pozwala z wysoką precyzją pracować przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu przy monotonnych, niebezpiecznych czynnościach, co gwarantuje 100% powtarzalność i wysoką jakość pracy. Dzięki łatwości programowania i szybkości wdrożenia, roboty współpracujące HCR (coroboty) stają się przydatne w realizacji zadań niedostępnych dotąd dla robotów przemysłowych

Zalety robota HCR

Wzrost efektywności w każdym rodzaju produkcji

Bezspornie niewielkie wymiary robota i szybka konfiguracja, umożliwiają elastyczne, szybkie i łatwe zmiany na produkcji. Jednocześnie po 100 latach masowej produkcji – gdzie wcześniej produkowano jeden standardowy produkt dla wszystkich, potrzeby klientów się zmieniły i stały zróżnicowane. Jednocześnie cykl życia produktu skraca się. W wyniku tego linia produkcyjna zmienia się częściej. W szczególności ze względu na większą różnorodność i mniejsze partie produkcyjne tzw. high mix – low volume. Nareszcie nie trzeba już angażować zewnętrznego eksperta ani zmieniać całej linii produkcyjnej. Dzięki kompaktowej budowie i elastycznych opcjach montażu, HCR oraz AsyCube oferują szybką konfigurację. Dzięki łatwemu rozwiązaniu programistycznemu nie ma potrzeby zatrudniania eksperta do ponownego programowania robota przemysłowego czy systemu podawania.

Robot kolaboracyjny - elastyczność w każdej aplikacji

HCR umożliwia łatwe podłączenie dowolnych peryferii i akcesoriów, które umożliwiają zrealizowanie dowolnej aplikacji, na przykład: obsługi maszyn [pras, wykrawarek, wtryskarek], obsługi linii produkcyjnych, paletyzacji, przenoszenia, montażu, wiercenia, przykręcania, nitowania, testów i kontroli, spawania, klejenia, malowania, piaskowania, automatyzacji laboratoriów i wielu innych.

Ponadto elastyczność robota kolaboracyjnego umożliwia stosowanie oprzyrządowania wielu dostawców m.in. Robotiq, Schunk, Zimmer, GIMATIC, OnRobot, PiAB, Cognex, Baumer, Keyence, Omron, Easy Robotics, Soft Robotics i wielu innych, 

W miarę jak roboty współpracujące zyskują powszechne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, zapotrzebowanie na akcesoria dla cobotów będzie rosło. Co więcej, CoRobotics wspólnie z Hanwha zdają sobie z tego sprawę i rozumieją ogromne znaczenie dla szybkiego i łatwego wdrażania kolejnych rozwiązań. W wyniku tego, każdego miesiąca pojawiają się nowe akcesoria dostosowane do HCR.

Równocześnie w wyniku współpracy z wieloma partnerami HCR jest jednym z najbardziej elastycznych rozwiązań. Po pierwsze w zakresie chwytaków, po drugi systemów wizyjnych, po trzecie czujników momentu obrotowego, po czwarte transporterów i podajników a na koniec zostaje możliwość integracji z innymi akcesoriami. Dzięki temu roboty HCR mogą realizować niemal dowolne aplikacje.

Zalety robota HCR
Zalety robota HCR

Wydajny i bezpieczny

HCR zapewnia wydajną i precyzyjną pracę ciągłą 24/7/365 i jest w stanie bezpiecznie współpracować z pracownikami. Bezpieczne można zainstalować robota tuż obok operatora, ponieważ robot kolaboracyjny zatrzymuje się, gdy wykryje kolizję zewnętrzną. Poza tym można również ustawić wirtualne ogrodzenie bezpieczeństwa, aby zapobiec kolizji. W wyniku tego, Człowiek może skoncentrować się na pracy o wysokiej wartości dodanej, która wymaga zdolności oceny, podczas gdy robot wykonuje powtarzalną, monotonną i niebezpieczną pracę. Pozwala to uniknąć wypadku i zoptymalizować linię produkcyjną lub obsługę maszyn poprzez automatyzację procesów. Ponadto, ponieważ nie ma potrzeby oddzielania przestrzeni dla aplikacji robota, pozwala to na optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Na koniec warto wspomnieć, że roboty HCR osiągnęły wysoką klasę bezpieczeństwa ISO-13849 Cat3 PLd

Zalety robota HCR

HCR jest zaprojektowany dla wygody użytkownika

Po pierwsze, dzięki wielokolorowej diodzie LED na nadgarstku natychmiast można określić stan robota – praca ramienia, wykrywanie kolizji czy tryb uczenia. Po drugie końcówka narzędzia wyposażona w I/O i komunikację EtherCAT nareszcie wyeliminowała skomplikowane okablowanie. W wyniku tego można bezpośrednio podłączyć dowolne zewnętrzne narzędzia. Po trzecie oprogramowanie robota Rodi, jest kompatybilne z wiodącymi dostawcami systemów wizyjnych, czujników i chwytaków co w efekcie zapewnia użytkownikom łatwą i szybką integrację. RODI w szczególności obsługuje produkty wiodących dostawców: systemy wizyjne, takie jak Omron, Cognex, Keyence, Baumer, Robotiq, Balluff itp.) Po czwarte, Rodi posiada wbudowane dodatkowe schematy ułatwiające konfigurację do zadań takich jak ładowanie, paletyzacja i śledzenie ruchu przenośników i transporterów w wyniku czego programowanie jest szybkie i łatwe.

Robot współpracujący HCR
Zalety robota HCR

Programujesz już w 60 minut

Niewątpliwie jednodniowe szkolenie jest wystarczające by zostać programistą robota lub systemów podawania Asyril EYE+. Jednocześnie intuicyjny graficzny interfejs użytkownika pozwala zaprogramować robota lub system AsyCube po kilkudziesięciu minutach nauki. Dzięki temu wdrożenie robota do kolejnej aplikacji to kilka lub kilkanaście minut. Ponadto graficzny interfejs użytkownika, automatyczne konfiguratory i programowanie robota oparte na osi czasu, pozwala intuicyjnie monitorować każdy krok zadania w przyjazny graficzny sposób. Ponadto, dla Twojej wygody, HCR oferuje również programowanie robotów oparte na skryptach. Dodatkowo użytkownik może łatwo chwycić robota i bezpośrednio uczyć punktu lub ścieżki ruchu. Co więcej, jest to szczególnie przydatne w aplikacjach wymagających skomplikowanych ruchów.

Na koniec warto wspomnieć, że oprogramowanie robota HCR umożliwia pracę w 16 językach w tym w języku polskim, a systemów AsyCube w 6 językach , dzięki czemu bariera językowa nie stanowi problemu.

 

Pilot uczenia robota HCR - Teach Pendant

Robot przemysłowy - nagrody i wyróżnienia

Robot współpracujący HCR w 2017 roku otrzymał prestiżową nagrodę przyznawaną przez 63-osobowy zespół międzynarodowych ekspertów. Po pierwsze za innowacyjność, po drugie za design, po trzecie za łatwość obsługi i na końcu za wysokie bezpieczeństwo. To bezsprzeczne potwierdzenie innowacyjnej konstrukcji robota, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Design ramienia robota poza atrakcyjnym wyglądem, zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa jak również jest dostosowany do pracy w otoczeniu ciężkich maszyn czy środowisk charakteryzujących się występowaniem zanieczyszczeń od procesów produkcyjnych. 

Robot współpracujący HCR w 2019 roku w czasie Międzynarodowych Targów  Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON otrzymał złoty medal za nowatorskie rozwiązań dla zastosowań przemysłowych i pracy ciągłej 24/7/365. Bezspornie to prestiżowe wyróżnienie, dlatego, że przyznawane na najstarszych i największych polskich targach związanych z automatyka i robotyką. Ostatecznie to komisja złożona z ekspertów, wysoko oceniła zastosowane rozwiązania zapewniające robotom serii HCR wysoką precyzję, trwałość i wydajność. 

Kluczowe korzyści

HCR pracuje wydajnie 24/7/365
Od teraz twoja firma pracuje 24h

Generalnie roboty współpracujące HCR, pracują nieprzerwanie przez 24/7/365 jednocześnie wykonując zadania w trudnych warunkach. Dodatkowo zapewniają 100% powtarzalność zachowując jednocześnie dokładność wykonywanych zadań.

Po pierwsze liczne aplikacje w kraju i zagranicą, potwierdzają szybki zwrot z inwestycji w robota HCR. Dzięki swojej elastyczności zastosowań i równocześnie szybkości wdrożenia, zwrot z inwestycji już w 6 miesięcy. Ponadto występują aplikacje, gdzie zwrot następuje już po 2 miesiącach. Szczególnie to przypadki, gdzie precyzja robota pozwala zminimalizować straty materiałów zapewniając równocześnie eliminację kosztów utraty jakości.

Łatwe programowanie robota HCR
60 minut nauki i programujesz

Ogólnie rzecz biorąc po wyjęciu robota HCR z pudełka, wystarczy godzina na uruchomienie  i zaprogramowanie pierwszego zadania. Dzięki wyposażeniu HCR w  intuicyjny graficzny interfejs użytkownika w 3D, można zaprogramować robota już po kilkudziesięciu minutach nauki.

Od teraz w prosty sposób możemy pokazywać, co robot ma zrobić – poruszając jego ramieniem z punktu do punktu, możemy zapisywać skomplikowane ścieżki ruchu, w wyniku czego możemy łatwo go stosować w aplikacjach wymagających złożonych ruchów. Do teraz wdrożenie robota nigdy nie było tak szybkie i łatwe. 

Robot współpracujący do ciężkiej pracy
Trudne i niebezpieczne zadania

Specjalnie roboty HCR zostały zaprojektowane do ciężkiej pracy ciągłej w warunkach przemysłowych. Ponadto, pracują wytrwale przez 24 godziny z zachowaniem wysokiej precyzji i jednocześnie pełnej powtarzalności wykonywanych zadań. 

Dzięki specjalnej konstrukcji i całkowicie metalowej obudowie zapewniają długoletnią, niezawodną prace. W wyniku tego zapewniony jest pewny i szybki zwrot z inwestycji. Ponadto roboty HCR podnoszą satysfakcję załogi, chroniąc od monotonnych i niebezpiecznych zadań. Pracownicy mogą się teraz skupić na pracy o wyższej wartości dodanej dla firmy. W efekcie wzmacniając efektywność i konkurencyjność. 

Szybkie wdrożenie robota HCR
Kilka minut programowania i do pracy

Dzięki łatwości programowania, mobilności,  jednoczesnemu bogactwu dodatkowych akcesoriów, roboty HCR sprawdzają się nieskończonej ilości aplikacji.  
W wyniku wysokiej elastyczności robota, po skończonym zadaniu można łatwo przemieścić robota HCR na podstawie mobilnej, wystarczy wymienić chwytak by rozpocząć kolejne zadanie.

Zaskakująco, roboty nie odpoczywają. Zaraz po skończonym zadaniu natychmiast zajmą się kolejnymi pracami, pozwalając wykorzystać aktywa firmy przez 24 godziny. Bezsprzecznie, HCR pozwala na budowę silnej przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku.

Aplikacje

„Roboty współpracujące rodziny HCR firmy HANWHA, to sprawdzone rozwiązanie do pracy ciągłej w trudnych warunkach przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie jakość, produktywność i pewność działania są kluczowe, HCR pokazuje pełnię swoich możliwości” 

Olaf Parasiewicz, Wiceprezes CoRobotics

Roboty współpracujące - Modele robotów HCR

HCR-3A jest lekkim robotem współpracującym o udźwigu 3 kg i zasięgu 630 mm, dedykowanym
do operacji przenoszenia
i montażu lekkich detali
na małych przestrzeniach. Nieograniczona rotacja ostatniego przegubu pozwala przykręcanie śrub. czytaj więcej…

Współpracujący robot przemysłowy HCR-5A 
o udźwigu 5 kg i zasięgu 915 mm, dedykowany do przenoszenia elementów, obsługi maszyn, linii produkcyjnych, 
załadunku i rozładunku. Możliwość pracy w sterylnych pomieszczeniach potwierdzone certyfikatem z wymaganiami Cleanroom. czytaj więcej…

HCR-12A o udźwigu 12 kg
i zasięgu 1300mm dedykowany do przenoszenia ciężkich elementów, 
załadunku i rozładunku. Szczególnie przydatny przy paletyzacji gdzie wymagany jest duży zasięg działania. czytaj więcej…

HCR-14 o udźwigu 14 kg
i zasięgu 1420mm dedykowany do przenoszenia ciężkich elementów,
załadunku i rozładunku. Szczególnie przydatny przy paletyzacji gdzie wymagany jest duży zasięg działania. czytaj więcej…