Cele zrobotyzowane - podstawy - platformy dla robotów i cobotów - EasyRobotics

Zobacz rewolucyjne, łatwe i intuicyjne cele dla cobotów lub robotów. Wszystko montujesz Plug’n’Play i pracujesz. Niezależnie czy potrzebujesz stanowiska z magayzniem elementów i wyrobów po obróbce, stołem roboczym do wykonywanego procesu czy mobilnej podstawy do szybkiego przemieszczania robota lub cobota pomiędzy stanowiskami. Gotowe i sprawdzone na całym świecie rozwiazania z EasyRobotics współpracują z cobotami lub robotami przemysłowymi dowolnego producenta. Powiedz nam co chcesz zrobotyzować, a my dobierzemy optymalne modele do twojego procesu.

Wszystkie rozwiązania Profeeder i SmartPalletizer są kompaktowe, nie wymagają projektowania celi zrobotyzowanej, co zapewnia duże oszczędności w codziennej eksploatacji. Do każdego modelu robota dedykowana jest instrukcja montażu, podłączenia, co pozwala na szybkie, łatwe i samodzielne wdrożenie narzędzia i stanowiska zrobotyzowanego.

Sam zbuduj swoją aplikację zrobotyzowaną w oparciu o bogaty zestaw podstaw, magayznków, poddajników, stołów roboczych do robotów. Instalacji i konfiguracja zajmuje tylko kilka minut i nie potrzebujesz do tego wyspecjalizowanej firmy. Od teraz robotyzacja jest w twoich rękach.

Podstawy

EasyPedestal

EasyPedestal

EasyPedestal to opłacalna i inteligentna podstawa robota, która może być obsługiwana nie tylko w połączeniu z wysoce wydajnymi celami robotów EasyRobotics, ale także używana indywidualnie. Nadaje się do różnych typów maszyn, na różnych stanowiskach pracy.
Podstawa robota ER jest bardzo elastycznym produktem, a gdy działa w połączeniu z innymi celami robotów, takimi jak ProFeeder Compact, daje niesamowite rezultaty. Jest to jedyne w swoim rodzaju narzędzie, które zostało stworzone w celu wspierania użytkowników w podnoszeniu wydajności robota współpracującego.
EasyPedestal jest solidny i wykonany z 6 mm stali laminowanej proszkowo, ze zintegrowanymi korytami kablowymi. Można go mocować do powierzchni podłoża za pomocą wkrętów 8×8 mm zarówno w aranżacjach stabilnych, jak i przemysłowych.
Ma 925 mm wysokości nad ziemią i waży 70 kilogramów. Produkty zaprojektowane przez EasyRobotics to nie tylko zaawansowana technologia pod względem funkcjonalności, ale także produkcja z najlepszych materiałów, aby zapewnić trwałość i stabilność przez długi czas.

EasyWork

EasyWork (ER 5) jest ergonomicznie skonstruowany, aby zapewnić, że każda osoba może łatwo przenieść go do maszyn obróbczych lub linii. 

EasyWork to solidna, mobilna i kompaktowa podstawa robocza, która służy do celów demonstracyjnych i prezentacyjnych, usprawniając współpracę między uczestnikami seminarium a środowiskiem produkcyjnym.
Ergonomiczna konstrukcja EasyWork ułatwia instruktorom kursu i sprzedawcom łatwiejsze przemieszczanie robota demonstracyjnego.
Mobilność i kompaktowy rozmiar EasyWork pozwala na przeprowadzanie demonstracji robotów i cobotów w środowisku produkcyjnym klienta.
Ta mobilna platforma robota może być korzystnie wprowadzona do automatyzacji produkcji, gdzie na przykład maszyny do obróbki stoją blisko siebie i nie ma wystarczająco dużo miejsca na celę robota ProFeeder.

EasyDesk
Cela do spawania

EasyDesk

Nowa stacja robocza dla robotów firmy EasyRobotics jest wykonana z solidnej stali o grubości 6 mm i ma trzy różne blaty odpowiednie do różnych zastosowań.

EasyDesk Tray – przestronny stół roboczy robota ze stali nierdzewnej z 96 uniwersalnymi miejscami na części.

EasyDesk Alu – przestronny stół cobotowy do montażu wszelkiego rodzaju osprzętu mocującego lub części do obróbki.


EasyDesk Welding – robot spawalniczy z blatem ze stali azotowanej plazmowo z otworami 16mm wycinanymi laserowo, odpowiedni do zacisków i osprzętu.
Konfiguracja jest łatwa, ponieważ produkt jest dostarczany w 90% zmontowany. Wystarczy zamontować cobota, zainstalować kontroler i rozpocząć produkcję.

Podstawy ze stołami roboczymi i magazynkami części

Profeeder Light

Profeeder Light

Ta cela robotyczna składa się z modułu podstawowego z 1 elastyczną, ręcznie wyjmowaną tacą na części, przeznaczoną do obsługi wszelkiego rodzaju części. Może być stosowany w niezliczonych branżach, zwiększając wartość automatyzacji aplikacji.

Moduł podstawowy, ProFeeder Light, można rozszerzyć do ProFeeder, gdy potrzebna jest zwiększona wydajność, lub używać razem z innymi wzajemnie kompatybilnymi produktami EasyRobotics.

Możliwość rozbudowy

Robotcell jest wzajemnie kompatybilny z innymi produktami EasyRobotics i może być używany jako pierwsza faza w pełni zautomatyzowanej produkcji.

Profeeder Table

Profeeder Table

Jak wszystkie produkty firmy EasyRobotics, ta cela robocza robota jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wysoką trwałość i niezawodność.

Stół ProFeeder jest wykonany ze stali malowanej proszkowo, co nadaje systemowi elegancki wygląd i sprawia, że jest on trwały. Rozmiar systemu jest idealny do ustawienia na podłodze linii montażowej bez obaw o jego przechowywanie.

Idealnie nadaje się do następujących zastosowań:

Cięcie
Wykańczanie i polerowanie
Gratowanie
Szlifowanie
Spawanie

ProFeeder Flex

Profeeder Flex

ProFeeder Flex to cela robota, która umożliwia elastyczne manewrowanie na terenie fabryki. Jest to bardzo kompaktowy i elastyczny ProFeeder.

EasyRobotics jest pionierem w projektowaniu innowacyjnych produktów, które pomagają producentom w uzyskaniu maksymalnej wydajności w krótszym czasie, a nowy ProFeeder Flex jest jednym z nich, stworzonym w celu zapewnienia elastyczności i łatwości przenoszenia w zakładzie produkcyjnym do/z linii montażowych lub maszyn. Producenci mogą wybrać ProFeeder Flex zgodnie ze swoimi wymaganiami spośród trzech wyróżniających się modeli:

FlexBase – wyposażony w komorę na kontroler i cokół
FlexOne – jeden stół
FlexThree – trzy stoły

Profeeder X

Profeeder X

ProFeeder X jest przeznaczony do obsługi większych serii produkcyjnych. Stanowisko może być wyposażone w wiele opcji tac w zależności od wymagań. Rozwiązanie to pozwala na skróceniu czasu cyklu i przyspieszenie produkcji przy większych wolumenach produkcji. ProFeeder X może obsługiwać do 10 tac, które są dobrze przystosowane do produkcji małych i dużych serii.

System jest w pełni zautomatyzowany i bardzo kompaktowy, co umożliwia na współpracę z dowolną maszyną. Dzięki 2, 5 lub 10 tackom, ProFeeder X może być używany do dowolnego zadania w ograniczonym czasie. Podobnie jak ProFeeder Compact, ta aplikacja jest również dostępna w dwóch wariantach opartych na systemie blokowania. System Airlock może blokować tace poprzez sprężanie powietrza, a Mechlock wykorzystuje blokadę mechaniczną. System blokowania jest przydatny w ochronie operatora, aby zapobiec ingerencji w procesy, a także pomaga w utrzymaniu wydajności.

Czas konfiguracji wymagany dla ProFeeder X jest skrócony dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu, które eliminuje dodatkową pracę wymaganą do instalacji. System przygotowuje się do operacji w bardzo krótkim czasie. System pomaga zwiększyć produktywność do 4 razy i wykonywać 12-godzinne zmiany bez interwencji człowieka. ProFeeder X jest elastyczny i kompaktowy. 

Profeeder XL

Profeeder X-XL

Wdrożenie modelu X-XL może znacząco zwiększyć wydajność produkcji. Dzięki dużej wydajności produkcyjnej i powiększonemu schowkowi ta zrobotyzowana platform a jest nowym „must-have” dla każdego zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego.

Sprawdźmy specyfikacje platformy:
Jej wymiary to 1050 x 1420 x 920 mm;
Może pomieścić do 5 tac 780x620mm;
Maksymalna wysokość części może wynosić do 160mm;
Maksymalne ugięcie nie przekracza 2,5 mm pod obciążeniem 90 kg na tacę.
Podobnie jak inne modele Compact i X, ta platforma robota współpracuje z dwoma systemami blokowania tac – Mechlock (blokada mechaniczna) i Airlock (blokada sprężonego powietrza. *Wymaga podłączenia sprężarki). System blokowania jest przydatny do zwiększenia bezpieczeństwa w miejscu pracy i ochrony operatora przed obrażeniami.

Profeeder Compact

Profeeder Compact

ProFeeder Compact to jedyna w swoim rodzaju cela o kompaktowych wymiarach, którą można łatwo przemieszczać po zakładzie produkcyjnym. ProFeeder Compact zajmuje mniej miejsca w fabryce i wspiera masową produkcję.

ProFeeder Compact jest obsługiwany, gdy znajduje się przed maszyną. Ten produkt firmy EasyRobotics to potężna zrobotyzowana cela, która ma  kompaktowe wymiary, które wspierają produkcję.

Pod względem elastyczności ProFeeder Compact jest bardzo wszechstronny, ponieważ może działać pod czterema różnymi kątami, co sprawia, że ​​ruch jest nieograniczony. ProFeeder X w połączeniu z EasyPedestal może służyć jako podpora do przechowywania. System jest wysoce mobilny, dlatego można go umieścić w pobliżu różnych typów maszyn w celu dalszego zwiększenia wydajności.

ProFeeder Compact ma prostą konstrukcję zawierającą do 10 tac, które można wykorzystać do łatwej obsługi produkcji bez konieczności dodatkowego przezbrojenia. Pod względem wielkości jest bardzo kompaktowy i można go łatwo umieścić na wszelkiego rodzaju maszynach. System jest również bezpieczny w obsłudze, nie powodując żadnych problemów na linii montażowej.

ProFeeder Compact

Profeeder Compact XL

Rozwiązania automatyzacji w produkcji mają na celu uproszczenie i przyspieszenie przepływów pracy, uchronienie pracowników przed nieefektywną monotonną pracą ręczną oraz przekwalifikowanie ich do bardziej wykwalifikowanej i interesującej pracy, poprawiając dokładność i wydajność procesu produkcyjnego. Złożoność produkcji jest znacznie zmniejszona dzięki wydajnym rozwiązaniom automatyzacji, które można wykorzystać do ulepszenia większości znanych zastosowań przemysłowych.

Wydajne rozwiązanie automatyzacji jest wielofunkcyjne. Profeeder Compact X może być używany w wielu branżach, może wydajnie współpracować z przenośnikiem, współpracować z jedną lub kilkoma maszynami CNC jednocześnie. Można go łatwo przemieszczać po obszarze produkcyjnym i wykorzystywać jako główny lub dodatkowy magazyn na różnego rodzaju części o wysokości do 160 mm. Może usprawnić operacje produkcyjne, optymalizując przepływy pracy i zastępując podatną na błędy pracę ręczną dokładnymi zautomatyzowanymi procedurami.

Rozwiązania automatyzacji upraszczają przepływy pracy, usprawniają i przyspieszają skomplikowane środowiska produkcyjne poprzez optymalizację wielu aplikacji, takich jak obsługa maszyn, pobieranie i umieszczanie, układ przenośników i wiele innych. Firmy mogą produkować szybciej i koncentrować czas i uwagę na kwestiach o znaczeniu krytycznym z lepszą wydajnością i mniejszą liczbą barier.

Profeeder Compact z robotem

Profeeder Compact robot

Produkt może być wyposażony w 3 tace 60kg dla maksymalnej wysokości detali 120mm lub 4 tace 120kg dla max. 80mm.

Ta kompaktowa cela robota jest jak dodatkowa para rąk do produkcji mniejszych serii. Model jest przystępny cenowo i pozwala na wykorzystanie go jako pierwszy kroku w kierunku pełnej automatyzacji produkcji.

Główną cechą tego produktu jest jego niezwykle kompaktowa konstrukcja. To tylko H: 1165 mm, W: 770 mm, L: 920 mm. Dzięki temu robot Compact bez problemu może być używany w każdym warsztacie – nawet najmniejszym.

Profeeder Compact z robotem

Profeeder R

Cela ta jest niezwykle pojemna i łatwa w obsłudze. Umożliwia ciągłą pracę maszyny CNC do 24 godzin.

Obsługa szafy przez operatora – umieszczanie nowych części zamiast obrabianych oraz odbiór obrabianych części może odbywać się jednocześnie z pracą Twojej maszyny CNC.

Jest całkowicie bezpieczny w użyciu – dzięki systemowi Airlock, który pozwala niezawodnie zablokować dowolną z 10 tac za pomocą przycisku, a także szybko ją odblokować. (*wymaga podłączenia sprężarki powietrza).

ProFeeder S

Profeeder S

Profeeder S to solidna i ekonomiczna cela pod robota. Konstrukcja jest solidna, unikalna a przy tym zoptymalizowana przez naszych inżynierów w celu uzyskania najlepszej wydajności w automatyzacji produkcji.

Wysoka wydajność tej zrobotyzowanej celi to nie jedyna zaleta – to również proste i ekonomiczne rozwiązanie. Produkt może zapewnić wysoką wydajność dzięki pięciu dużym tacom o maksymalnym obciążeniu do 150 kg każda. Każda taca posiada mechaniczną blokadę magnetyczną.

Elastyczne mocowanie cobota można zamontować po lewej lub prawej stronie celi robota. Po obu stronach znajdują się otwory na kable z zaślepkami umożliwiające wygodne zarządzanie kablami.

Dolna strona celi robota służy jako wewnętrzna przegroda na małe lub średnie kontrolery, które można umieścić „warstwami w dół”. Większe wersje sterowników można przechowywać w zewnętrznym schowku na sterownik, ewentualnie montowanym po obu stronach produktu.

EasyDoor

EasyDoor

Drzwi E-Door firmy EasyRobotics zbudowane są na najlepszych komponentach firmy Siemens. Easydoor to elastyczne rozwiązanie do otwierania drzwi do różnych zastosowań w branży obróbki metali przy maszynach CNC.

System Easy Door można zastosować zarówno do otwierania dwóch drzwi, jak i pojedynczych drzwi. Rozwiązania mają zastosowanie do systemów drzwiowych o masie do 180 kg.

Paletyzer zrobotyzowany - EasyPalletizer

Paletyzer

EasyPalletizer Pro

Easy Palletizer Pro to lekki i przenośny paletyzator dla cobota, zaprojektowany z myślą o uproszczeniu i przyspieszeniu procesu paletyzacji w zakładzie produkcyjnym. Easy Palletizer Pro jest w pełni kompatybilny z 99% nowoczesnych robotów współpracujących, posiada wersję z modułem podnoszącym [7ma oś do wysokich paletyzacji] i jest kompatybilny z paletami używanymi w Stanach Zjednoczonych, Australii i Europie.

Paletyzator EasyRobotics składa się z głównej konsoli z wewnętrznym przedziałem do przechowywania kontrolera robota, kabli, hostów oraz modułu windy lub podstawy. Po każdej stronie produktu znajduje się system dokowania palet, który może mierzyć prawidłowe położenie palety i informować, gdy paleta jest ustawiona nieprawidłowo. System posiada również przedłużone „nogi”, które można rozłożyć do pracy z większymi cobotami. EasyPalletizer Pro jest w pełni kompatybilny z robotami współpracującymi o udźwigu do 20 kilogramów. Ten profesjonalny zrobotyzowany system paletyzacji sprawia, że ​​proces jest łatwiejszy i bardziej wydajny. Wykorzystanie robotów w automatyzacji pomaga zachować elastyczność, niezawodność i produktywność paletyzacji. Kombinacje różnych chwytaków i przenośnika taśmowego umożliwiają szybkie i sprawne paletowanie różnego rodzaju towarów w różnych rodzajach opakowań.

EasyPalletizer
EasyPalletizer

EasyPalletizer

EasyPalletizer jest kompaktowym paletyzatorem, zaprojektowanym w celu ułatwienia i mobilności paletyzacji wewnątrz fabryki.

Opiera się na popularnym, uprzemysłowionym projekcie i funkcji, w którym wszystkie produkty EasyRobotics są znane ze stabilnej i solidnej konstrukcji.

EasyPalletizer może być wyposażony w moduł podnoszenia firmy SKF.
Kompaktowy paletyzator firmy EasyRobotics składa się z konsol wielkości europalet, składających się z przedziału na; kontroler robota, kable, hosty i moduł podnoszący od SKF lub cokołu. EasyPalletizer jest wytrzymały i ma całkowitą wagę 300 kg bez zamontowanego robota i podnośnika. Każda strona produktu składa się z systemu dokowania palet, który mierzy rozmieszczenie palet.

Paletyzacja to termin używany w języku przemysłowym; to proces układania produktów na paletach w określonej kolejności. Wraz z rozwojem technologii coraz częściej widzimy zastosowanie robotycznych paletyzatorów w dziedzinie pakowania. Roboty przemysłowe służą do unikania powtarzalności nakładu pracy i wspomagania przenoszenia ciężkich elementów. Najczęstszą rzeczą w branży, która wymaga paletyzacji, są kartony i pudła. Zastosowanie automatyzacji i mechanizacji pomogło w ułatwieniu ułożenia towarów na palecie. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest posiadanie przyjaznej dla użytkownika technologii paletyzacji zainstalowanej w Twojej fabryce do celów pakowania.

EasyPalletizer to platforma umożliwiająca bezproblemową i płynną paletyzację. Może być wyposażony w ramię robota, które ma wiele przydatnych zalet dla przemysłu opakowaniowego. Włączenie robotyki do automatyzacji zapewnia elastyczność, niezawodność i produktywność. Ideą jest pomoc przy krótkich cyklach życia produktów, najnowszych projektach opakowań, różnych wariantach produktów i produkcji seryjnej.

CoRobotics

Zapraszam do rozmowy o robotyzacji