Roboty paletyzujące - paletyzacja robotem

Jak robotyzować paletyzację?

Paletyzacja wiąże się pracą w całym obszarze palety i linii produkcyjnej, często ze znacznym obciążeniem. Pierwotnie proces wykorzystywał paletyzowanie ręczne, lecz długie godziny spędzone na układaniu opakowań na palecie, lub ich rozładunku, jest dla Pracownika dużym obciążeniem. Wielogodzinny wysiłek fizyczny zawsze powoduje zmęczenie i uciążliwe bóle kręgosłupa. Taki charakter pracy niekorzystnie wpływa na płynność i efektywność procesu. Paletyzacja robotem może rozwiązać ten problem!

Paletyzatory i depaletyzatory to bardzo wydajne, funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenia, które pozwalają usprawnić pracę. Automatyczny robot do paletyzacji szybko, precyzyjnie i bez zmęczenia, odbiera opakowania z określonego miejsca np. z linii produkcyjnej i układa je na palecie. Czynności wykonuje według zaprogramowanej wcześniej sekwencji, zachowując zarówno wzór, jak i określoną ilość warstw, pamiętając przy tym o używaniu przekładek międzywarstwowych. Robot paletyzujący zapewnia wydajną i precyzyjnie wykonaną pracę. Depaletyzator pełni natomiast funkcję odwrotną – nie układa opakowań na palecie, ale służy do automatycznego rozładunku.

Roboty paletyzujące, paletyzatory to maszyny proste w obsłudze, a nauka paletyzacji to bardzo szybki i łatwy proces, który polega na wskazaniu miejsca, z którego należy pobrać opakowanie, określeniu czterech naroży palety i wprowadzeniu liczby kartonów przypadających na każdy z dwóch boków podłoża. Dodatkowo można również określić ilość nakładanych warstw i wprowadzić opcję pobierania przekładek.

Paletyzacja kartonów, worków, butelek czy innych opakowań przy użyciu robota paletyzującego, przebiega o wiele szybciej i efektywniej, niż w przypadku tradycyjnych metod układania. Robot do paletyzacji gwarantuje precyzyjnie wykonaną pracę, sprawną dystrybucję i efektywną sprzedaż. Zarówno paletyzatory, jak i depaletyzatory to niezwykle istotne elementy wyposażenia każdej nowoczesnej hali produkcyjnej.

robot paletyzujący
PALLETIZING

Zalety paletyzacji Cobotem

Paletyzacja Cobotem nie wymaga wiele miejsca!

Dzięki zastosowaniu przemysłowego robota współpracującego HCR nie potrzebujesz do paletyzacji dużej wolnej przestrzeni. Nasz robot do paletyzacji Cobot zajmuje niewiele miejsca i można go bardzo łatwo zainstalować w każdym pomieszczeniu produkcyjnym. Paletyzatory i depaletyzatory Cobot to urządzenia kompaktowe, nie wymagają budowy specjalistycznych fundamentów i wygrodzeń, co pozwala zaoszczędzić miejsca i uniknąć dodatkowych kosztów.

Roboty paletyzujące a bezpieczeństwo

Paletyzatory nie stwarzają zagrożenia i zapewniają bezpieczną pracę w pobliżu człowieka. W przypadku wykrycia ewentualnej usterki lub kolizji robot paletyzujący natychmiast wstrzyma pracę w sposób, który nie powoduje zakleszczenia. Dla zachowania większej ostrożności można zastosować dodatkowo skaner bezpieczeństwa, który automatycznie zwolni lub całkowicie zatrzyma pracę robota, jeśli w niewielkiej odległości wykryje obecność człowieka. Dzięki tym funkcjom nie musimy stosować klatek bezpieczeństwa.

Paletyzatory to elastyczna produkcja i szybkie zmiany

Przemysłowy robot współpracujący HCR jest bardzo łatwy do zaprogramowania. Posiada intuicyjny interfejs oparty na ikonach graficznych, podobnie jak w smartfonie. Dzięki temu można go szybko i łatwo programować, zmieniać sekwencje i schematy paletyzacji, a nawet przemieszczać paletyzer pomiędzy różnymi końcówkami linii, aby płynnie reagował na potrzeby produkcji.

Wydajność paletyzacji – efektywna paletyzacja kartonów, worków, butelek i innych opakowań 24 h na dobę

Dzięki robotyzacji procesu paletyzacji kartonów, worków, butelek i innych opakowań przez zaawansowane technologicznie roboty przemysłowe, produkcja i dystrybucja towarów przebiega szybko, sprawnie i osiąga 100% wydajność. Robot do paletyzacji zapewnia precyzyjną, efektywną i wydajną pracę  przez 24 h na dobę. Warto wspomnieć, że paletyzatory pozwalają odciążyć Pracowników, którzy wykonują monotonną pracę wymagającą dużego wysiłku. Dzięki zastosowaniu maszyn Cobot w wielu fabrykach proces paletyzacji wynosi około 80 ton produktów w ciągu doby. Przemysłowy robot współpracujący HCR to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy!

Paletyzacja robotem - podstawowe funkcje

 • obsługa typowych palet przemysłowych, EUR palet do 1,65 m i 2,75 m z 7-mą osią
 • gotowe schematy paletyzacji – wielowarstwowe ze zmiennymi schematami paletyzacji na poszczególnych warstwach
 • lokalizowanie, pobieranie, układanie według określonego wzorca
 • możliwość programowania różnych schematów paletyzacji dla poszczególnych warstw
 • integracja z liniami, transporterami – kontrola ruchu transportera, występowania opakowań do paletyzacji
 • układanie i pobieranie według zadanych wzorców z kontrolą warstw i przekładek
 • precyzyjne umieszczanie na paletach z użyciem czujnika siły wykrywającego
  sąsiednie opakowania
 • kontrola, odczyt kodów i tekstu
 • dowolna czynność pakowania na stanowisku w oparciu narzędzia zainstalowane na końcu ramienia robota
 • opcjonalne skanery bezpieczeństwa spowalniające lub zatrzymujące pracę paletyzera po wykryciu obecności człowieka.