Robot spawalniczy HCR - robotyzacja spawania

Robotyzacja spawania i automat spawalniczy to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy!

Spawanie to bardzo trudne zadanie, które wymaga doświadczenia. Czynność ta polega na spajaniu, czyli łączeniu tworzyw konstrukcyjnych, poprzez ich nagrzanie, miejscowe stopienie, a następnie krystalizację, przez co powstaje spoina będąca częścią złącza. Ze względu na powstające w trakcie procesu gazy, z całą pewnością możemy stwierdzić, że spawanie to praca w trudnych warunkach. Teraz wszelkie niedogodności możemy jednak zredukować do minimum. Pozwala nam na to robotyzacja spawania i zaawansowany technologicznie robot spawalniczy HCR. Zastosuj w swoim przedsiębiorstwie automat spawalniczy, a nie będziesz już musiał narażać Pracowników na pracę w trudnych warunkach.

Robotyzacja spawania to jeden z najczęściej automatyzowanych procesów produkcji. Zastosowanie innowacyjnych robotów i automatów spawalniczych to naturalny element rozwoju przy spawaniu wieloseryjnym i powtarzalnym. Automat spawalniczy to wysokiej klasy zaawansowany technologicznie sprzęt, który po uprzednim zaprogramowaniu trajektorii ruchu, zapewnia dynamicznie dostosowane parametry procesu, w zależności od spawanego obiektu. Automat spawalniczy precyzyjnie wykonuje spoiny, podążając ściśle wyznaczoną ścieżką, utrzymując przy tym odpowiednią prędkość i sterując jednocześnie parametrami spawania.

Proces spawania może odbywać się przy wykorzystaniu wielu technik i metod spawalniczych m.in. metodą TIG, MIG, poprzez spawanie elektryczne łukowe, spawanie punktowe, ultradźwiękowe i plazmowe. Dzięki zastosowaniu robota spawalniczego możemy osiągnąć 100% powtarzalność spoin i detali, które są niemożliwe do uzyskania przy spawaniu manualnym. Robotyzacja spawania to rozwiązanie, które zapewnia najwyższą jakość przy zachowaniu stałej prędkości. Automaty i roboty spawalnicze to doskonałe rozwiązanie dla Twojej firmy.

EasyWelder - gotowy zrobotyzowany zestaw spawalniczy do łatwego i szybkiego spawania
spawanie robotem

Zalety spawania zrobotyzowanego

Wydajność

Przemysłowy robot spawalniczy HCR oraz zestaw ze źródłem spawalniczym EasyWelder pozwalają kontrolować proces produkcji, zwiększyć jakość i wydajność. Automat spawalniczy przez 24 h na dobę pracuje z taką samą precyzją i dokładnością, co w dużym stopniu wzmacnia efektywność firmy i jej pozycję na rynku. Robotyzacja spawania to rozwiązanie, które pomaga odnosić sukcesy.

Elastyczność

Coboty HCR to urządzenia, które sprawdzą się w każdego rodzaju produkcji. Nawet nisko i średnioseryjnej. Automat spawalniczy można szybko i łatwo programować oraz uczyć robota punktów, poprzez poruszanie jego ramieniem w trybie bezwładności. Dodatkowo można poruszać suwakami w obrębie każdej z trzech osi X, Y, Z, dzięki czemu mamy możliwość rejestrowania skomplikowanych ścieżek. Aby realizować najbardziej wymagające spojenia, sekwencje i ścieżki spawania, można też importować dane z programów CAD/CAM. 

Wysoka jakość spoin spawalniczych

Precyzja robota na poziomie 0,1 mm pozwala wykonywać bardzo dokładne spoiny, co jest niezwykle istotne w dobie wysokich wymagań jakościowych. Żadna firma nie może sobie pozwolić na koszty spowodowane utratą jakości. Automat spawalniczy pracuje wytrwale, precyzyjnie i powtarzalnie przez 24 h. Każda minuta jego pracy wygląda dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Roboty spawające to doskonała precyzja, powtarzalność i wysoka jakość spoin spawalniczych.

Roboty spawalnicze a koszty

Automat spawalniczy robot HCR zaprojektowany został do 35 000 godzin pracy. Mając na uwadze jego bezobsługową eksploatację, która sprowadza się głównie do kontroli wizualnej i czyszczenia filtrów w kontrolerze, okazuje się, że robotyzacja spawania jeszcze nigdy nie była tak efektywna! Roboty i automaty spawalnicze to najbardziej optymalne kosztowo rozwiązanie do automatyzacji spawania!

HCR robot spawający - MIG/MAG - robotyzacja spawania jest teraz prosta

Robot spawalniczy - Funkcjonalność aplikacji

  • zasięg: HCR-5 – 1215 mm, HCR-12 – 1600 mm
  • dokładność i powtarzalność – 0,1 mm
  • współpraca ze źródłami KAMPPI, LINCOLN, FRONIUS, ESAB
  • precyzyjne prowadzenie narzędzia do spawania z określoną prędkością
  • sterowanie narzędziem do spawania i dozowaniem czynników spawalniczych
  • spawanie technikami: TIG, MIG, punktowe, łukowe, ultradźwiękowe i plazmowe
  • specjalny zabezpieczający fartuch ochronny na ramię robota
  • spawanie dowolnych kształtów: linie proste, naroża, okrąg z dynamiczną kontrolą prędkości dostosowaną do spawanego elementu
  • gotowy zestaw spawalniczy EasyWelder – w ciągu kilku minut po włączeniu, robot jest gotowy do spawania, a nauka ścieżek trwa kolejne kilka minut. To łatwe i elastyczne narzędzie do robotyzacji spawania.

Programowanie robota spawalniczego

Programowanie EasyWelder może odbywać w oparciu o interfejs RODI lub dedykowane proste oprogramowanie HanwhaWeld, w którym wybieramy punkty start i stop dla linii, możemy określić promień w przypadku przejścia jednej linii w drugą o innym kierunku lub ustawiamy 3 punkty dla łuku, lub okręgu. Do tego ustawiamy opóźnienie startu spawania i numer technologii ze źródła spawalniczego. Uczenie punktów odbywa się za pomocą prowadzenia ramienia robota – można użyć do tego opcjonalnego przycisku na nadgarstku, który wprowadza automat spawalniczy w tryb uczenia “DIRECT TEACHING”. Sami zobaczcie film, gdzie pokazana jest łatwość procesu programowania EasyWelder.

Odtwórz wideo

Robot do spawania - automat spawalniczy

Odtwórz wideo