Robot spawalniczy HCR - robotyzacja spawania

O Aplikacji

Generalnie spawanie to trudne zadanie wymagające doświadczenia.  Bezsprzecznie to praca w trudnych warunkach ze względu na gazy powstające w trakcie procesu. Teraz można je zredukować do minimum. Odtąd robot spawalniczy  współpracujący precyzyjnie będzie podążał ściśle wyznaczoną ścieżką z dostosowaną prędkością, sterując jednocześnie parametrami spawania. W efekcie zapewnione będą dynamicznie dostosowane parametry procesu, zależnie od spawanego obiektu. Spawanie może odbywać się w wielu technikach m.in. TIG, MIG, punktowe, łukowe, ultradźwiękowe i plazmowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy 100% powtarzalną wysoką jakość przy zachowaniu stałej prędkości. Od teraz możesz osiągnąć 100% powtarzalność i wysoką jakość. Dodatkowo nie musisz narażać Pracowników na pracę w trudnych warunkach. Roboty spawalnicze to doskonałe rozwiązanie dla Twojej firmy. 

EasyWelder - gotowy zrobotyzowany zestaw spawalniczy do łatwego i szybkiego spawania

Zalety spawania zrobotyzowanego

Wydajność

Przemysłowy Robot Współpracujący HCR oraz zestaw ze źródłem spawalniczym EasyWelder pozwalają wydajnie pracować przez 24h. Robot będzie pracował z tą samą precyzją i dokładnością w każdej minucie. To znacząco wzmacnia efektywność każdej firmy i pozwala odnosić sukcesy rynkowe. 

Elastyczność

Coboty HCR są łatwo programowalne. To intuicyjne oprogramowanie, które pozwala uczyć robota punktów poprzez poruszanie jego ramieniem w trybie bezwładność. dodatkowo można suwakami poruszać w każdej z trzech osi X, Y, Z. Można rejestrować skomplikowane ścieżki. Ale żeby realizować najbardziej wymagające ścieżki spawania, można też importować dane z programów CAD/CAM. Dzięki łatwości programowania HCR to rozwiązanie dla każdego rodzaju produkcji. Nawet tej nisko i średnioseryjnej. 

Wysoka jakość spoin spawalniczych

Precyzja robota na poziomie 0,1 mm pozwala wykonywać bardzo dokładne spoiny. To istotne w dobie wysokich wymagań jakościowych i wobec kosztów utraty jakości na które żadna firma nie może sobie pozwolić. Roboty spawające wytrwale, precyzyjnie i powtarzalnie pracują przez 24h – każda minuta pracy wygląda dokładnie tak jak tego oczekujesz.

Roboty spawalnicze a koszty

Robot HCR zaprojektowany został do 35 000 godzin pracy. Mając na uwadze jego bezobsługową eksploatację, która sprowadza się głównie do kontroli wizualnej i czyszczenia filtrów w kontrolerze to okazuje się, że to dziś bardzo optymalne kosztowo rozwiązanie do automatyzacji spawania. Robotyzacja spawania jeszcze nigdy nie była tak efektywna. 

HCR robot spawający - MIG/MAG - robotyzacja spawania jest teraz prosta

Robot spawalniczy - Funkcjonalność aplikacji

  • zasięg: HCR-5 – 1215 mm, HCR-12 – 1600 mm
  • dokładność i powtarzalność – 0,1 mm
  • współpraca ze źródłami KAMPPI, LINCOLN, FRONIUS, ESAB
  • precyzyjne prowadzenie narzędzia do spawania z określoną prędkością
  • sterowanie narzędziem do spawania i dozowaniem czynników spawalniczych
  • spawanie technikami: TIG, MIG, punktowe, łukowe, ultradźwiękowe i plazmowe
  • specjalny zabezpieczający fartuch ochronny na ramię robota
  • spawanie dowolnych kształtów: linie proste, naroża, okrąg z dynamiczną kontrolą prędkości dostosowaną do spawanego elementu
  • gotowy zestaw spawalniczy EasyWelder – w ciągu kilku minut po włączeniu robot jest gotowy do spawania a nauka ścieżek trwa kolejne kilka minut. To łatwe i elastyczne narzędzie do robotyzacji spawania. 

Programowanie robota spawalniczego

Programowanie EasyWelder może odbywać w oparciu o interfejs RODI lub w oparciu o dedykowane proste oprogramowanie HanwhaWeld w którym wybieramy punkty start i stop dla linii, możemy określić promień w przypadku przejścia jednej linii w drugą o innym kierunku lub ustawiamy 3 punkty dla łuku lub okręgu. Do tego ustawiamy opóźnienie startu spawania i numer technologii ze źródła spawalniczego. Uczenie punktów odbywa się za pomocą prowadzenia ramienia robota – można użyć do tego opcjonalnego przycisku na nadgarstku, który wprowadza robota w tryb uczenia “DIRECT TEACHING”. Sami zobaczcie film, gdzie pokazana jest łatwość procesu programowania EasyWelder. 

Odtwórz wideo

Robot do spawania

Odtwórz wideo