Roboty do przykręcania

Zobacz nasze rozwiązania do automatycznego podawania i przykręcania śrub lub nakrętek. Do tego automatyczne aplikatory podkładek i innych elementów wymaganych w procesie. Swoją pracę wykonują powtarzalnie, bez zmęczenia z dokładnie zadanym momentem obrotowym.  Robotyzacja przykręcania do wysoka jakość przez 24 godziny na dobę. Od teraz możesz wykorzystywać swoje linie i gniazda produkcyjne bez przerwy, by efektywnie pracowały, zwiększając konkurencyjność twojej firmy.

Przykręcanie robotem jest szczególnie popularne wobec wielu dostępnych narzędzi do robotów, które pozwalają szybko i intuicyjnie zautomatyzować ten proces produkcyjny.

Robotyzacja przykręcania

Przykręcanie należy do monotonnych czynności, gdzie wydajność spada wraz ze zmęczeniem i znużeniem operatora. Jednocześnie istotną rolę odgrywa powtarzalność i dokładność, by każda śruba była idealnie przykręcona. W efekcie trudno jest pracować w skupieniu przy identycznej czynności przez kilka godzin.  Należy pamiętać przy tym o zachowaniu prędkości linii produkcyjnej. Gdy występuje presja czasu i rutyna, wtedy pojawiają się niezamierzone błędy.

Od teraz roboty z narzędziami do przykręcania i systemem podawania śrub, podkładek lub nakrętek roboty wykonają każde zadanie szybko i bez zmęczenia.  Dodatkowo zrobią to z pełnym skupieniem, ponadto zapewnią 100% powtarzalność i wysoką jakość montażu.

Nie bez znaczenia jest zdolność robota montażowego do nieograniczonej liczby obrotów ostatniego przegubu, w wyniku czego może przykręcać śruby i nakrętki bez dodatkowego oprzyrządowania. Od teraz montaż może być pozbawiony błędów. A wszystko przy zachowaniu szybkości, przez cały czas pracy.

Dystrybutor robotów i cobotów

Roboty montażowe - Funkcjonalność aplikacji

  • przykręcanie śrub, nakrętek
  • umieszczanie podkładek
  • współpraca z podajnikami śrub i nakrętek oraz systemami Asyril do podawania luźno rozsypanych elementów
  • integracja z zewnętrznymi systemami kontroli jakości i czujnikami
  • sterowanie linią produkcyjną i elementami stanowiska
  • precyzyjny montaż z użyciem czujnika siły
  • wizyjna lokalizacja, kontrola jakości i odczyt kodów
  • dowolna czynność kontrolna na stanowisku testowym w oparciu narzędzia zainstalowane na końcu ramienia robota m.in. śrubokręty, itp.

Roboty do przykręcania śrub

Zobacz roboty najczęściej wybierane do obróbki metalu. Dostępne są roboty MZ/MC/MR/SRA i coboty HCR do operacji załadunku i rozładunku maszyn CNC, maszyn odlewniczych, pras krawędziowych, pras hydraulicznych i mimośrodowych, wykrawarek czy innych dedykowanych maszyn. Szerokie spektrum robotów w naszej ofercie pozwoli Tobie zrobotyzować obsługę każdego rodzaju maszyny, niezależnie czy mówimy tu o lekkich robotach MZ, cobotach HCR czy 7-mio osiowych robotach MR, które dzięki swojej konstrukcji dostaną się do najbardziej niedostępnych przestrzeni w maszynie.

HCR-3A
Zasięg: 630 mm
Udźwig 3 kg

HCR-5A
Zasięg: 915 mm
Udźwig 5 kg

MZ07L
Zasięg: 912 mm
Udźwig 7 kg

MZ07/10
Zasięg: 723 mm
Udźwig 7/10 kg

HCR-12A
Zasięg: 1300 mm
Udźwig 12 kg

MZ12
Zasięg: 1454 mm
Udźwig 12 kg

MZ25
Zasięg: 1889 mm
Udźwig 25 kg

Przykłady zrobotyzowanego przykręcania śrub

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
CoRobotics

Zapraszam do rozmowy o robotyzacji