Roboty 6-osiowe

Roboty 6-cio osiowe to najpopularniejsze roboty stosowane w przemyśle. Dzięki elastyczności mogą obsługiwać większość procesów, niezależnie czy mówimy tu o paletyzacji, spawaniu, pick&place, montażu, malowaniu, obsłudze maszyn cnc, szlifowaniu i innych czynnościach, gdzie duży zakres ruchu i wysoka prędkość są kluczowe.  W naszej ofercie znajduje się aż 7 serii robotów 6-cio osiowych a w każdej serii znajdziesz od kilku do kilkunastu modeli. Roboty te posiadają możliwości sterowania dodatkowymi osiami, część z nich ma przelotowy nadgarstek tzw. „hollow wirst”, umożliwiają montaż dodatkowego wyposażenia na swoich ramionach, jak również posiadają wewnętrzne prowadzenie przewodów sygnałowych i pneumatycznych. 

Roboty te w przeciwieństwie do robotów typu SCARA pozwalają na pochylanie manipulowanych przedmiotów. Ich konstrukcja daje szerokie możliwości przy montażu czy wprowadzanie końcówki ramienia w ciasne i ograniczone przestrzenie. Na ramieniu istnieje możliwość montażu dodatkowego wyposażenia, które jest dostosowane do specyfiki procesu jaki jest obsługiwany przez robota. Roboty te współpracują ze sterownikami FD i CFD z oprogramowaniem FD-Desk, co powoduje, że są w pełni kompatybilnie między sobą, co ułatwia budowę i sterowanie złożonymi systemami produkcyjnymi. 

Obecnie dostępne jest kilka serii robotów 6-cio osiowych w ofercie firmy NACHI. 

Seria MZ 
To popularna seria , która charakteryzuje się wysoką precyzją i dużą szybkością. Do tego są smukłe i kompaktowe, co powala je stosować w ograniczonych przestrzeniach. Seria MZ zapewnia udźwigi do 25 kg i zasięgi do 1,9 m, co pozwala stosować ją w wielu aplikacjach przemysłowych. To doskonały robot do montażu, pakowania, obsługi maszyn CNC i wielu innych procesów. Do tego przelotowy nadgarstek tzw. „hollow wirst” pozwala na bezpieczne prowadzenie przewodów. W ramieniu zamontowane są również przewody sygnałowe i pneumatyczne wraz z zaworami sterującymi, co pozwala na operowanie w ciasnych przestrzeniach bez ryzyka uszkodzenia przewodów. 

Seria NB/NV
To roboty dedykowane do spawania zrobotyzowanego. Ich masa i konstrukcja powoduje, że idealnie sprawdzają się w spawaniu. Dodatkowo przelotowe ramię i nadgarstek pozwalają na montaż podajnik drutu spawalniczego i prowadzenie przewodów ze źródła spawalniczego.  

Seria MC
To roboty do cięższych zdań o udźwigu w zakresie 10-1000 kg, Ich konstrukcja i zasięgi powoduje, że idealnie pasują do manipulowania wszelkiego rodzaju materiałami, umożliwiają montaż ciężkich i złożonych narzędzi na końcu ramienia. 

Seria SRA
To najpopularniejsze roboty o średnim udźwigu mieszczącym się w zakresie 100-250 kg. Można je stosować do spawania, zgrzewania, manipulowania ciężkimi produktami. Dodatkowo posiadają przelotowy nadgarstek, co umożliwia na prowadzenie przewodów chroniące je przed uszkodzeniem. Seria SRA jest często wybierana przez firmy z sektora automotive na całym świecie. 

Seria SC
To najcięższe roboty w ofercie NACHI, które obsługują ładunki o masie z zakresu 400-1700 kg i zasięgi przekraczające 4000 mm. W fabrykach motoryzacyjnych przenoszą całe nadwozia, zapewniając przy tym precyzję i krótki czas cyklu. 

6-cio osiowy robot przemysłowy
Udźwig 1 do 25 kg

Robot spawalniczy
Udźwig 4 do 6 kg

6-cio osiowy robot przemysłowy
Udźwig 10 do 70 kg

Robot produkcyjny 6-osiowy
Udźwig 70 do 100 kg

Robot produkcyjny 6-osiowy
Udźwig 100 do 250 kg

Robot przemysłowy
Udźwig 280 do 1000 kg

Robot przemysłowy
Udźwig 400 do 1700 kg