Roboty do obróbki metalu, robotyzacja procesu obróbki

O Aplikacji

Faktem jest, że prasy hydrauliczne, mimośrodowe, krawędziowe, wykrawarki potrzebują szybkiej i wydajnej obsługi. A wszystko to w ściśle określonym układzie hali produkcyjnej. Jednocześnie wymagają obsługi przez Pracowników, od załadunku i rozładunku po operacje wykończeniowe. Operatorzy nie mogą obsługiwać wielu maszyn.

W efekcie dla wielu wysoko wykwalifikowanych Pracowników rutynowe obsługa maszyny może stać się nudna. W efekcie prowadzi to do błędów, przestojów, utraty wydajności. Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo pracy ludzi. Maszyny operują naciskiem kilkudziesięciu ton, co może prowadzić do wypadków. Roboty do obróbki metalu i automatyzacja całego procesu ma sens, a wykwalifikowani Pracownicy mogą zająć się bardziej ambitnymi zadaniami.

Następnie po robotyzacji, nadal są potrzebni by nadzorować pracę wielu maszyn. Kolejnym zadaniem jest reagowanie na zaplanowane zmiany poprzez programowanie robotów do nowego cyklu produkcyjnego.

Od teraz maszyny mogą pracować 24h. Jeden Pracownik może obsłużyć kilka maszyn jednocześnie zwiększając produktywność. Roboty do obróbki metalu wprowadzą firmę na nowy, lepszy poziom produkcji.

CoRobotics

Funkcjonalność aplikacji

  • sterowanie maszynami i obsługa czytników
  • integracja z zewnętrznymi systemami bezpieczeństwa
  • sterowanie podajnikami i transporterami elementów do/z maszyny
  • kontrola umieszczenia elementu w gnieździe z użyciem czujnika siły
  • wizyjna kontrola jakości detali po obróbce
  • dowolna czynność przy maszynie w oparciu narzędzia zainstalowane na końcu ramienia robota

Przykład

Play Video
Play Video