Integracja robotów przemysłowych

Wspólnie z naszymi autoryzowanymi integratorami projektujemy, wykonujemy i dostarczamy stanowiska zrobotyzowane, maszyny dedykowane, linie produkcyjne dla dowolnego procesu, niezależnie czy mówimy o celi spawalniczej, paletyzerze, case packerze, stanowisku do montażu lub pakowania, polerowaniu, malowaniu czy robocie do załadunku i rozładunku maszyny.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji. W zakresie naszych rozwiązań są koncepcje robotyzacji, doradztwo, projekt, dostawa urządzeń, integracja, uruchomienie, szkolenie w zakresie robotów przemysłowych, cobotów, stołów wibracyjnych i robotów mobilnych. Naszymi Klientami są zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa jak również duże międzynarodowe koncerny.  Na pierwszym miejscu stawiamy na zrozumienie potrzeb Klienta i dobór optymalnego i dobrze dopasowanego rozwiązania. Do projektów podchodzimy z profesjonalizmem, otwartością i kreatywnością. 

Przygotowując każdą koncepcję robotyzacji, poza częścią stricte techniczną, dokonujemy szczegółowych obliczeń wydajności, buforów materiałowych, symulujemy możliwe mikro przestoje by finalnie wyliczyć ROI – stopę zwrotu z inwestycji w robotyzację. Zanim podejmiesz decyzję o robotyzacji, otrzymasz od nas szczegółowe dane i symulacje, które zagwarantują osiągnięcie zakładanych rezultatów operacyjnych i biznesowych. 

Depaletyzacja butelek
Stół wibracyjny

CoRobotics to również autoryzowani integratorzy o wąskiej specjalizacji w danym procesie technologicznym. Dzięki korzystaniu z najlepszych specjalistów w danej dziedzinie zapewniamy optymalne rozwiązania poprawiające wyniki operacyjne naszych Odbiorców. 

Co możemy dla Ciebie zrobotyzować?

Zobacz najczęściej wykonywane przez nas wdrożenia robotów i cobotów. Jeżeli nie znajdziesz tutaj procesu, który chciałbyś zrobotyzować, zachęcam do kontaktu. Przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie zawierające elementy, które są kluczowe w twoim procesie. Dzięki indywidualnemu projektowi uzyskasz doskonale dopasowane do swoich potrzeb rozwiązanie, które zapewni twojej firmie pożądane rezultaty operacyjne i biznesowe. 

Dzisiejsza technologia pozwala zrobotyzować dowolny proces produkcyjny. Należy jednak sprawdzić wszystkie kluczowe elementy m.in. planowana wydajność, dostępne miejsce, bufory materiałowe i koszty. Na końcu zostaje twoja decyzja o wzmocnieniu konkurencyjności firmy poprzez robotyzcję.

CoRobotics

Zapraszam do rozmowy o robotyzacji

Jak zrealizujemy twój projekt robotyzacji ?

Koncepcja robotyzacji

Paletyzacja robotem przemysłowym

Koncepcja to jeden z istotniejszych etapów dobrze zaplanowanej i wdrożonej robotyzacji. Na tym etapie ważne jest zebranie wszystkich danych procesowych, poznanie miejsca instalacji i oczekiwanych rezultatów operacyjnych. W ramach koncepcji sprawdzone zostaną czasy cyklu, sposoby chwytania elementów, wszystkie ruchy robota, pojemność buforów materiałowych, integracja z maszynami i urządzenia zewnętrznymi. W przypadku projektów gdzie konieczna jest weryfikacja przyjętych założeń i sprawdzenia wydajności, sposobów chwytania elementów czy metodyki i technologii podawania będziemy przeprowadzać symulacje mające na celu potwierdzenie przyjętych założeń.

Koncepcja powstaje w ścisłej współpracy z przyszłym użytkownikiem. W pracach biorą udział osoby odpowiedzialne za proces, technologię, bezpieczeństwo i kadra zarządzająca, która finalnie podejmuje decyzję o skierowaniu projektu do realizacji na podstawie przygotowanej koncepcji.  

Każda koncepcja zakończona jest szczegółowymi wyliczeniami projektowanych parametrów wydajnościowych, kosztów obsługi stanowiska lub maszyny na przestrzeni wieloletniej eksploatacji a zarazem wyznaczana jest stopa zwrotu z inwestycji w robotyzację.

cela spawalnicza
paletyzer zrobotyzowany

Integrator robotów przemysłowych a projekt stanowiska zrobotyzowanego

stanowisko spawalnicze
projekt robotyzacji

Po wyborze koncepcji i zawarciu umowy, autoryzowani Integratorzy robotów przemysłowych CoRobotics przygotowują kompleksowy projekt stanowiska zrobotyzowanego zawierający:

  • projekt elektryczny w którym znajdziecie połączenia komponentów, oznaczenia, listę użytych materiałów
  • projekt mechaniczny zawierający szczegółowe rysunki wymiarowe poszczególnych elementów, layout stanowiska,
  • analizę bezpieczeństwa i projektowane środki zapewniające bezpieczną eksploatację stanowiska
  • wyliczenia czasów poszczególnych komponentów procesu
  • symulację ruchów robotów, napędów liniowych i innych ruchomych elementów wykonawczych
  • lista wszystkich komponentów oraz elementów eksploatacyjnych
  • projekt interfejsu graficznego HMI

Projekt to również etap na którym ustalane są szczegółowe założenia do programu pracy stanowiska, określane są architektura i opcje programu wraz ze szczegółowym wykazem elementów obsługiwanych przez stanowisko. Po wykonaniu projektu, następuje etap prezentacji i omawiania projektu, który prowadzi do zatwierdzenia i formalnego rozpoczęcia kompletacji materiałów do projektu. 

Kompletacja, montaż, programowanie, uruchomienie, testy FAT

HCR Collaborative robots
montaż robotów
kompletacja nachi

Na podstawie zatwierdzonego projektu rozpoczyna się etap budowy aplikacji u autoryzowanego integratora robotów przemysłowych CoRobotics. Kompletowane są elementy stanowiska, wytwarzane są elementy indywidualnie zaprojektowane dla danej aplikacji. Po kompletacji następuje montaż stanowiska, sprawdzenie montażu zarówno pod kątem elementów mechanicznych, jak również elektrycznych. 

Następnie do akcji wkracza zespół programistów, który na podstawie projektu programuje robota, sterowniki, panel graficzny, urządzenia bezpieczeństwa.  Po zaprogramowaniu i uruchomieniu stanowiska następują próby mające na celu sprawdzenie poprawności działania, osiągniętej funkcjonalności i wydajności.

Po zakończeniu tego etapu następuje przybycie Klienta na odbiór FAT tzw. „factory acceptance test”, który jest niezwykle ważny dla późniejszego sprawnego zainstalowania i uruchomienia stanowiska w docelowym zakładzie naszego Klienta. 

To ostatni moment w którym można w sposób zaplanowany i uporządkowany wprowadzić modyfikacje. Po pozytywnym zakończeniu testu FAT, następuje zatwierdzenie tego etapu a stanowisko jest demontowane i pakowane do relokacji na docelowe miejsce instalacji.

programowanie robotów przemysłowych

Montaż obiektowy, uruchomienie, szkolenie, testy SAT

Zbudowane i sprawdzone u autoryzowanego integratora robotów przemysłowych CoRobotics stanowisko jest następnie  transportowane i montowane w Zakładzie Klienta. Tu niezwykle ważna jest precyzyjna organizacja by nie powodować zakłóceń w funkcjonowaniu Zakładu w którym montowane jest stanowisko. Ustalane są przedziały godzinowe i dni w który można dokonać prac nie dezorganizując pracy linii produkcyjnych.

Po zamontowaniu wszystkich elementów stanowiska i integracji z urządzeniami zewnętrznymi m.in. sterownikami, czujnikami, sygnałami z linii i maszyn biorących udział w procesie dokonujemy ruchu próbnego z wykorzystaniem docelowych produktów, które będą obsługiwanego przez stanowisko zrobotyzowane. 

Po osiągnięciu pełnej funkcjonalności i wydajności przystępujemy z personelem Klientem do służb utrzymania ruchu i pracowników poszczególnych zmian, by eksploatacja stanowiska, robotów i poszczególnych komponentów była prosta i czytelna. Po zakończeniu serii szkoleń nadchodzi moment finalnego i końcowego odbioru SAT, po którym stanowisko zostanie przekazane do eksploatacji. 

Perspektywy robotyzacji
serwis robotów przemysłowych
robot nachi

Eksploatacja i przeglądy

By stanowisko i robot pracowały przez długie lata, CoRobotics oferuje pakiety opieki serwisowej i przeglądów dzięki którym nie zostaniesz zaskoczony nagłymi zdarzeniami. Eksploatacja będzie przebiegać w sposób planowy a wszelkie wymiany części eksploatacyjnych i remonty będą prowadzone w sposób nie kolidujący z twoją bieżąca produkcją. 

Posiadamy w pełni wyposażone samochody serwisowe, które są w stanie w krótkim czasie dotrzeć w dowolne miejsce w kraju. Jako Dystrybutor robotów NACHI w Polsce prowadzimy przeglądy, dostawy części zamiennych, regeneracje robotów i pełne wsparcie techniczne mające na celu komfortową eksploatację przez długie lata pracy.

serwis robotów przemysłowych

CoRobotics do kilkudziesięciu Integratorów robotów przemysłowych w Polsce

W naszej sieci Partnerskiej znajdziesz doświadczonych integratorów rozwiązań dystrybuowanych przez CoRobotics. Doświadczony Integrator robotów zapewni szybką i efektywną integrację robotów przemysłowych, współpracujących czy stołów wibracyjnych. Polecani przez nas Partnerzy posiadają sprawdzone umiejętności programowania robotów HANWHA HCR, NACHI oraz systemów podawania ASYRIL. W naszej sieci Partnerskiej znajdziesz firmę, która specjalizuje się w danym procesie produkcyjnym, niezależnie czy mówimy tu o paletyzacji, spawaniu, załadunki i rozładunku maszyn, obsłudze linii produkcyjnej, operacjach pakowania, pick&place, montażu, klejeniu, polerowaniu, malowaniu, gratowaniu.  

Dodatkowo nasi Partnerzy posiadają bogate doświadczenie branżowe pozwalające im skutecznie i optymalnie integrować roboty przemysłowe w dowolnych branżach np. automotive, spożywcza, farmacja, kosmetyczna, obróbka metalu, chemiczna, elektronika, AGD, elektromaszynowa oraz wiele innych.

autoryzowani integratorzy CoRobotics
0
Integratorzy współpracujący z CoRobotics
0
Zrealizowanych projektów i wdrożeń
0
Przeszkolonych inżynierów w sieci Partnerskiej i Integratorskiej
0

Integracja robotów przemysłowych - przykłady

Realizacje na robotach przemysłowych NACHI

Zobacz aplikacje na najszybszych, precyzyjnych japońskich robotach firmy NACHI

Realizacje na cobotach HCR firmy HANWHA

Zobacz w jakich aplikacjach coboty HCR zwiększają efektywność wielu firm

Realizacje elastyczne systemy podawania elementów AsyCube

Szybie orientowanie i podawanie dla robotów dowolnych elementów podajnikiem wibracyjnym.

Proszę o ofertę na opiekę serwisową

CoRobotics
Perspektywy robotyzacji
roboty przemysłowe

Administratorem Twoich danych osobowych CoRobotics Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie [04-761] przy ul. Zwoleńskiej 102D. Przetwarzamy Twoje dane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie udzielonej zgody. Twoje dane będą przetwarzane do czasu odwołania Twojej zgody. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do odwołania zgody w każdym momencie, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji: https://corobotics.pl/polityka-prywatnosci/