Robotyzacja wkręcania śrub

Wkrętak do robota

Od zawsze robotyzacja przykręcania śrub była trudnym zadaniem. Wiązało się ono z integracją skomplikowanych urządzeń na końcu ramienia robota, do tego precyzyjne ustawienie podajnika śrub i zaprogramowanie całości by płynnie działało przez 24h. W tym celu pojawiała się potrzeba zaangażowania doświadczonych firm integratorskich, które mogły wykonać projekt w oparciu o swoje doświadczenie. Ostatnie lata to roboty współpracujące i trendy upraszczania wdrażania robotów przy produkcji. Tak by były łatwo dostępne dla każdego – niezależnie czy mówimy tu o osobie umiejącej tylko obsługiwać komputer czy inżynierze robotyki.  

To skłoniło specjalistów z OnRobot do przygotowania gotowego rozwiązania, które instaluje się i programuje w kilka minut. Rozwiązanie OnRobot ScrewDriver składa się z automatycznego śrubokręta i podajnika wkrętów. 

Automatyzacja wkręcania śrub

Wkrętak OnRobot to kompletny system gotowy do pracy z robotem HCR od razu po wyjęciu z pudełka – wystarczy zamontować wkrętak na dowolnym wiodącym ramieniu robota i wprowadzić wartości długości śruby i momentu obrotowego w oprogramowaniu robota HCR – RODI. Precyzyjna kontrola momentu obrotowego i osadzona oś eliminują czas i koszty dodatkowej integracji i zapewniają spójne, dokładne wkręcanie śrub. Przejście na inny typ lub rozmiar śruby zajmuje zaledwie kilka minut, co skraca przestoje i zwiększa stopę zwrotu z inwestycji ROI.

Wkrętak OnRobot zawiera również funkcje ochronne, które sprawiają, że jest odpowiedni do bezpiecznej pracy tuż obok ludzi. Śruby o długości do 35 mm są schowane w śrubokręcie podczas ruchu, a ogranicznik bezpieczeństwa jest aktywowany automatycznie, jeśli śruba zostanie wystawiona na nadmierną siłę wzdłuż swojej osi.

Podstawowe funkcje:

  • Śruby magnetyczne o rozmiarach od M1,6 do M6 o długości do 45 mm
  • Precyzyjna kontrola momentu obrotowego od 0,15 Nm do 5 Nm
  • Certyfikat ESD do montażu elektronicznego
  • Szybka, łatwa, elastyczna konfiguracja i programowanie
  • Dostępne podajniki ślimakowe do bezproblemowej integracji
  • Łatwy montaż za pomocą OnRobot Quick Changer

Nowy inteligentny śrubokręt OnRobot zapewnia wyższą wydajność, spójność i jakość, z szybką implementacją i dłuższym czasem przestoju na dowolnym wiodącym ramieniu robota.

Aby uruchomić nowy śrubokręt, będziesz również potrzebował podajnika śrub z szyną śrubową wielkości śrub wraz z zestawem akcesoriów SD.

Od teraz możesz zwiększyć efektywność procesów montażu i przykręcania śrub w swojej firmie. Dzięki Cobotom HCR osiągniesz wysoką jakość i pełną powtarzalność a koszty będziesz miał pod pełną kontrolą. Do tego możliwość wydajnej pracy 24/7/365.

Zapraszam do kontaktu.

Robotyzacja przykręcania śrub