WARSAW METALTECH 2023

WARSAW METALTECH 2023

W dniach 24-26 stycznia odbyła się pierwsza edycja targów Warsaw Metaltech w Ptak Expo w Nadarzynie k/Warszawy. Impreza zgromadziła liczne rzesze zwiedzających, reprezentujących głównie sektor plastycznej obróbki metalu. W czasie 3 dni odbyliśmy wiele ciekawych spotkań i rozmów, które pokazują wyraźny kierunek na automatyzację i robotyzację produkcji. Zwłaszcza w dobie niedoboru pracowników, który wynika ze starzejącego się społeczeństwa oraz masowego przenoszenia produkcji z Azji mającego na celu mitygację ryzyka przerwanych łańcuchów dostaw. 

Na Targach wyraźnie akcentowany był wzrost produkcji w firmach produkcyjnych zajmujących się obróbką metalu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania do łatwej i elastycznej robotyzacji obsługi maszyn CNC. Naocznie można było zobaczyć rozwiązania oparte o coboty HCR, podstawy z magazynkiem na elementy z EasyRobotics czy systemy chwytakowe OnRobot i Robotiq. To rozwiązania, które łączy się w technice Plug’n’Play, co powoduje, że nie wymagają specjalistycznej wiedzy robotycznej. Montaż stanowiska przy maszynie to raptem 2 godziny, potem zostaje kilkugodzinne szkolenie z programowaniem detali obrabianych przez naszego Klienta. A kończymy tradycyjnie asystą powdrożeniową, gdzie nasi Specjaliści czuwają nad świeżo przedszkolnym personelem Klienta, który już samodzielnie programuje i obsługuje. To wszystko sprawia, że wdrożenie robotyzacji zajmuje tylko 2 dni. A najważniejsze, że są to rozwiązania efektywne kosztowo, powodując, że mogą być stosowane już w nisko i średnioseryjnej produkcji niezależnie od wielkości firmy, która je wybiera. 

Zachęcam do zobaczenia naszych rozwiązań elastycznej robotyzacji, niezależnie czy odbędzie się to na licznych targach w których bierzemy udział, na konferencjach czy w naszym showroom’ie, gdzie w najdrobniejszych szczegółach wyjaśnimy i pokażemy Tobie specyfikę wdrożenia robotyzacji w twojej firmie. 

WARSAW METALTECH
WARSAW METALTECH

Relacja filmowa z Warsaw Metaltech