Spawanie cobotem dużych elementów

spawanie cobotoem

Ostatnio mieliśmy niezwykłą okazję wdrożyć innowacyjne rozwiązanie w fabryce naszego Klienta – spawanie za pomocą dwóch cobotów jednocześnie, zamocowanych do sufitu, które współpracują z dużym obrotnikiem. Dzięki unikatowej konfiguracji stanowiska, osiągamy możliwości spawania jak w dużych celach spawalniczych zrealizowanych na robotach spawalniczych. To było wyjątkowe doświadczenie, które przyniosło znaczne korzyści w możliwości spawania dużych 4 metrowych elementów, efektywności i wydajności. Do tego łatwość programowania.

Montaż robotów do sufitu umożliwił nam również oszczędność przestrzeni oraz lepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. A do tego obok obrotnika ustawiony jest stół spawalniczy, co pozwala łatwo i szybko rekonfigurować układ na 2 stanowiska do małych i średnich elementów lub jedno stanowisko do długich detali z obrotnikiem.

Jesteśmy podekscytowani perspektywą dalszego rozwijania tego rozwiązania i implementowania go również w innych obszarach naszej produkcji. Innowacje w zakresie automatyzacji, takie jak spawanie za pomocą cobotów, są kluczowe dla rozwoju firm i utrzymania konkurencyjności na rynku.

Jeśli macie jakieś pytania na temat naszego doświadczenia związanego ze spawaniem za pomocą cobotów lub chcielibyście się podzielić swoimi własnymi pomysłami na automatyzację procesów w produkcji, zachęcam do kontaktu. 

Spawanie 2 cobotami