Zestaw do spawania Cobotem

Używanie tradycyjnych przemysłowych robotów spawalniczych wymaga specjalistycznej wiedzy programistycznej i czasochłonnego programowania, co powoduje, że znajdują one zastosowanie głównie w długich seriach produkcyjnych.

Robot Współpracujący HCR wspólnie ze źródłem spawalniczym KEMPPI A7 pozwala na łatwe i szybkie projektowanie ścieżek spawania oraz dobór parametrów technologicznych. Nauka ścieżek może być prowadzona poprzez pokazywanie punktów, rejestrację ruchu ramienia robota wykonywanego przez Operatora lub import ścieżek z oprogramowania CAD [Inventor, SolidWorks, AutoCAD] za pomocą oprogramowania AUTOMAPPPS. Pozwala to na zaprogramowanie ścieżki w ciągu kilku minut, a przywołanie gotowego programu zajmuje kilka sekund.

Od teraz Specjalista z uprawnieniami spawalniczymi wymagany jest tylko do montażu robota na stanowisku i ustawienia procesu. Codzienna praca stanowiska tj. załadunek elementów i uruchamianie procesu spawania może być wykonywane przez przeszkolonego Pracownika lub drugiego robota HCR. EasyWelder posiada deklarację zgodności CE, co ułatwia i przyspiesza proces certyfikacji bezpieczeństwa stanowiska spawalniczego.

EasyWelder bazuje na przemysłowym robocie współpracującym HCR produkowanym przez koncern HANHWA, który dostarcza rozwiązania dla branży lotniczej, zbrojeniowej, maszynowej. HANWHA zajmuje 246 miejsce wśród największych firm na świecie i numer 3 w Korei Południowej, osiągając roczne przychody na poziomie 56 mld. USD. Dostawcą urządzeń spawalniczych jest fińska firma KEMPPI, która jest liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań spawalniczych.

Sprawdź – spawanie robotem