PB Technik – robotyzacja montażu PCB/ICT

PB Technik dołącza do grona Partnerów CoRobotics. Firma posiada bogate doświadczenie w budowie linii produkcyjnych i montażowych dla przemysłu a w szczególności dla branży elektronicznej w zakresie montażu płytek PCB, testów ICT, montażu i kontroli gotowych urządzeń oraz wielu innych występujących procesów produkcyjnych. PB Technik prowadzi również szkolenia PCB w zakresie instalacji i obsługi maszyn oraz linii do montażu SMT.

Obchodzenie się z obwodami drukowanymi (PCB) i testowanie obwodów (ICT) były historycznie trudnymi aplikacjami do pełnej automatyzacji ze względu na delikatną naturę części i częstotliwość przełączania sygnałów.

Podczas gdy rozwiązania z zakresu automatyzacji zostały z powodzeniem wprowadzone w proces produkcji, ludzie nadal wykonują zadania poprodukcyjne, takie jak ładowanie i rozładowywanie płytek do urządzeń testujących. Te ręczne operacje, powtarzające się i charakteryzujące się niską wartością dodaną, wymagają wysokiego poziomu elastyczności nie spotykanego w tradycyjnych narzędziach automatyki.

Połączenie możliwości robotów współpracujących – Cobotów HCR z kompetencjami PB Technik zapewnia szybką, łatwą i efektywną robotyzację nawet dla krótkich i średnich serii produkcyjnych. 

 

robot współpracujący