Jak zrobotyzować szlifowanie lub polerowanie?

Jak zrobotyzować polerowanie lub szlifowanie?

Polerowanie i szlifowanie to trudne procesy, które wymagają dużej zręczności i siły. Do tego jest to praca w trudnych warunkach zapylenia. Trudno o utrzymanie wysokiej wydajności w dłuższym okresie czasu. Szybkie, precyzyjne i wytrzymałe ramiona robotów przemysłowych i cobotów są doskonałą odpowiedzią na potrzebę zapewnienia wysokiej jakości i dużej wydajności. 

Aby robotyzacja polerowania i szlifowania była efektywna i spełniała wszystkie stawiane przed nią wymagania, niezbędny jest sprawdzony sprzęt i doświadczenie z podobnych wdrożeń. CoRobotics nawiązał współpracę z liderami w zakresie narzędzi do polerowania i szlifowania, firmą Dynabrade oraz z Ferrobotics, która dostarcza czujniki i kompensatory do najtrudniejszych zadań z obszaru szlifowania i polerowania. Stworzono gotowy zestaw do cobotów HCR i robotów NACHI. który pozwala na szybkie wdrożenie zrobotyzowanego szlifowania i polerowania w niemal dowolnej firmie, niezależnie czy mówimy tu o nisko, średnio czy wysoko seryjnej produkcji. 

Sprzęt ten pozwala precyzyjnie kompensować wszelkie nieróności powierzchni, do tego precyzyjnie mierzyc siłę, by obróbka powierzchni była wykonywana z największą starannością i powtarzalnością. O powtarzalne ruchy dba robot przemysłowy NACHI lub cobot HCR z Hanwha Robotics. I najważniejsze, sprawdzone od dziesięcioleci narzędzia Dynabrade, które pozwalają na zrobotyzowanie szlifowania i lub polerowania dowolnych powierzchni i materiałów. 

Zachęcam do rozmów o robotyzacji procesów obróbki powierzchniowej, w których mamy kilkuletnie doświadczenie.

robotyzacja szlifowania polerowania