Cela spawalnicza

Cela spawalnicza z robotem NACHI lub cobotem HANWHA

W dobie braku dostępności wykwalifikowanej kadry a szczególnie spawaczy, wykorzystanie cel spawalniczych jest nieodzownym elementem rozwoju firm i budowania ich przewagi konkurencyjnej. Produkowane przez nas cele spawalnicze i stanowiska spawalnicze obsługują technologie MIG/MAG i TIG korzystając z dowolnych źródeł m.in. EWM, KEMPPI, VERIFORCE i wiele innych. Cela spawalnicza standardowo wykonywana jest z jedną lub dwiema strefami pracy. Przy celi dwustrefowej jedna ze stref służy do spawania w trybie ciągłym, natomiast druga do załadunku i rozładunku detali by uzyskać maksymalne wykorzystanie stanowiska. Operator odpowiedzialny jest za załadunek i rozładunek elementów posiadając jednocześnie panel operatorski składający się z przycisków, którymi informuje robota o załadowaniu kolejnej partii elementów do spawania. W przypadku elementów wymagających skomplikowanego dostępu z wielu stron lub elementów o znacznych gabarytach stosujemy dodatkowe tory jezdne, obrotniki. Każda cela budowana jest pod indywidualne potrzeby Klienta na podstawie analizy detali, stosowanych technologii spawalniczych, wydajności. 

cela spawalnicza
zrobotyzowane stanowisko spawalnicze

Kompaktowa cela spawalnicza z Cobotem

Zamysłem przy stworzeniu celu z cobotem była potrzeba stanowiska o małych wymiarach, dużej wydajności i łatwości programowania robota spawalniczego. Kompaktowa cela spawalnicza składa się ze stołu obrotowego podzielonego pośrodku ekranem chroniącym wzrok operatora oraz obudowy strefy w której odbywa się spawanie. Pośrodku stołu obrotowego zainstalowany jest cobot spawalniczy HCR a pod stołem źródło spawalnicze i sterownik cobota. Stanowisko to pozwala na załadunek i rozładunek połowy stołu obrotowego podczas gdy na drugiej części robot odbywa się proces spawania.

Szczególną zaletą tego rozwiązania jest łatwe uczenie ścieżek i technologii spoin, co zapewnia intuicyjny interfejs i dedykowane oprogramowanie robota współpracującego HCR. Już , pozwala po kilku godzinach szkolenia możesz samodzielnie programować nawet najbardziej skomplikowane ścieżki, niezależnie czy mówimy o prostych liniach czy spawaniu po łuku lub okręgu. Ułatwieniem jakie zapewniają coboty jest możliwość uczenia przez wodzenie ramieniem od punktu do punktu w połączeniu z intuicyjnym interfejsem graficznym. 

Cele spawalnicze - realizacje

Spawanie robotem NACHI
Spawanie 3 roboty NACHI
Zgrzewanie punktowe
Odtwórz wideo
Spawanie cobotem HCR
Spawanie w automotive
Spawanie

Wysoka jakość spoin spawalniczych