Cela spawalnicza
Cela spawalnicza z robotem NACHI lub cobotem HANWHA
W dobie braku dostępności wykwalifikowanej kadry a szczególnie spawaczy, wykorzystanie cel spawalniczych jest nieodzownym elementem rozwoju firm i budowania ich przewagi konkurencyjnej. Produkowane przez nas cele spawalnicze i stanowiska spawalnicze obsługują technologie MIG/MAG i TIG korzystając z dowolnych źródeł m.in. EWM, KEMPPI, VERIFORCE i wiele innych. Cela spawalnicza standardowo wykonywana jest z jedną lub dwiema strefami pracy. Przy celi dwustrefowej jedna ze stref służy do spawania w trybie ciągłym, natomiast druga do załadunku i rozładunku detali by uzyskać maksymalne wykorzystanie stanowiska. Operator odpowiedzialny jest za załadunek i rozładunek elementów posiadając jednocześnie panel operatorski składający się z przycisków, którymi informuje robota o załadowaniu kolejnej partii elementów do spawania. W przypadku elementów wymagających skomplikowanego dostępu z wielu stron lub elementów o znacznych gabarytach stosujemy dodatkowe tory jezdne, obrotniki. Każda cela budowana jest pod indywidualne potrzeby Klienta na podstawie analizy detali, stosowanych technologii spawalniczych, wydajności.
Kompaktowa cela spawalnicza z Cobotem
Zamysłem przy stworzeniu celu z cobotem była potrzeba stanowiska o małych wymiarach, dużej wydajności i łatwości programowania robota spawalniczego. Kompaktowa cela spawalnicza składa się ze stołu obrotowego podzielonego pośrodku ekranem chroniącym wzrok operatora oraz obudowy strefy w której odbywa się spawanie. Pośrodku stołu obrotowego zainstalowany jest cobot spawalniczy HCR a pod stołem źródło spawalnicze i sterownik cobota. Stanowisko to pozwala na załadunek i rozładunek połowy stołu obrotowego podczas gdy na drugiej części robot odbywa się proces spawania.
Szczególną zaletą tego rozwiązania jest łatwe uczenie ścieżek i technologii spoin, co zapewnia intuicyjny interfejs i dedykowane oprogramowanie robota współpracującego HCR. Już , pozwala po kilku godzinach szkolenia możesz samodzielnie programować nawet najbardziej skomplikowane ścieżki, niezależnie czy mówimy o prostych liniach czy spawaniu po łuku lub okręgu. Ułatwieniem jakie zapewniają coboty jest możliwość uczenia przez wodzenie ramieniem od punktu do punktu w połączeniu z intuicyjnym interfejsem graficznym.