Roboty do polerowania, automatyzacja procesów polerowania

Polerowanie to czynność wymagająca precyzji, siły i doświadczenia. Trudno spełnić te wymagania wobec zmian na rynku pracy. Z pomocą przychodzi tu automatyzacja procesu polerowania, która pozwala w powtarzalny sposób polerować elementy. Do tego systemy wizyjne mogą kontrolować i korygować czynności wykonywane przez robota. Stały docisk narzędzia polerskiego, niezależnie od kształtu płaszczyzny to czujniki siły, które dopilnują by efekt polerowania był najwyższej jakości. 

Pozwól by roboty do polerowania zwiększyły efektywność twojej firmy, pozwalając skutecznie konkurować na globalnym rynku. 

Polerowanie robotem

Zawsze polerowanie wymagało dużej precyzji i dokładności. Oczywistym jest, że zadanie to wymaga doświadczenia. Niezbędny jest powtarzalny ruch i dokładna kontrola kąta i siły nacisku narzędzia polerskiego.

W efekcie przy zadaniach wykonywanych przez pracowników, łatwo o błąd skutkujący zniszczeniem obrabianego elementu. Rozwiązaniem tego problemu są roboty do polerowania oraz automatyzacja procesów. Dotychczas była możliwa tylko przy długich seriach, ze względu na wysokie koszty programowania.

Od teraz wszystkie operacje wykona robot polerujący. W efekcie zyskujemy wysoką jakość z zachowaniem pełnej wydajności przez 24 godziny pracy.

robot współpracujący

Na co pozwala robot do polerowania?

  • precyzyjne prowadzenie narzędzia do polerowania po zakrzywionych płaszczyznach
  • sterowanie narzędziem do polerowania
  • automatyczna wymiana materiałów do polerowania
  • odsysanie pyłu powstającego w procesie
  • kontrola siły i momentu pozwalająca na równomierne polerowanie powierzchni
  • polerowanie precyzyjnie wyznaczoną ścieżką
  • polerowanie dowolnych obiektów i płaszczyzn: koliste, sześcienne, nieregularne płaszczyzny z kontrolą prędkości dostosowaną do polerowanego elementu
  • system wizyjny do kontroli obszaru i dokonywanie poprawek
robot do polerowania

Roboty do polerowania

Zobacz roboty najczęściej wybierane do obróbki metalu. Dostępne są roboty MZ/MC/MR/SRA i coboty HCR do operacji załadunku i rozładunku maszyn CNC, maszyn odlewniczych, pras krawędziowych, pras hydraulicznych i mimośrodowych, wykrawarek czy innych dedykowanych maszyn. Szerokie spektrum robotów w naszej ofercie pozwoli Tobie zrobotyzować obsługę każdego rodzaju maszyny, niezależnie czy mówimy tu o lekkich robotach MZ, cobotach HCR czy 7-mio osiowych robotach MR, które dzięki swojej konstrukcji dostaną się do najbardziej niedostępnych przestrzeni w maszynie.

MZ07L
Zasięg: 912 mm
Udźwig 7 kg

MZ07/10
Zasięg: 723 mm
Udźwig 7/10 kg

MZ12
Zasięg: 1454 mm
Udźwig 12 kg

MZ25
Zasięg: 1889 mm
Udźwig 25 kg

MR20-50
Zasięg: 1260-2005 mm
Udźwig 20-50 kg

SRA-133-210
Zasięg: 2505-2954 mm
Udźwig 133-210 kg

MC35-1000
Zasięg: 2050-3972 mm
Udźwig 35-1000 kg

HCR-5A
Zasięg: 915 mm
Udźwig 5 kg

HCR-12A
Zasięg: 1300 mm
Udźwig 12 kg

Realizacje polerowania robotem

CoRobotics

Zapraszam do rozmowy o robotyzacji