Roboty montażowe - Robot do montażu i przykręcania

O Aplikacji

Nie ulega wątpliwości, że montaż elementów i przykręcanie należą do monotonnych czynności. Jednocześnie istotną rolę odgrywa szybkość, powtarzalność i dokładność. W efekcie trudno jest pracować w skupieniu przy identycznej czynności przez kilka godzin.  Należy pamiętać przy tym o zachowaniu prędkości linii produkcyjnej. Gdy występuje presja czasu i rutyna, wtedy pojawiają się niezamierzone błędy.

Od teraz roboty montażowe, podobnie jak roboty do przykręcania wykonają każde zadanie bez zmęczenia.  Dodatkowo zrobią to z pełnym skupieniem, ponadto zapewnią 100% powtarzalność i wysoką jakość montażu.

Nie bez znaczenia jest zdolność robota montażowego HCR-3 do nieograniczonej liczby obrotów ostatniego przegubu, w wyniku czego może przykręcać śruby i nakrętki bez dodatkowego oprzyrządowania. Od teraz montaż może być pozbawiony błędów. A wszystko przy zachowaniu szybkości, przez całą dobę.

robotyzacja montażu

Roboty montażowe - Funkcjonalność aplikacji

  • montaż w oparciu o umieszczanie, przykręcanie, zatrzaskiwanie, obracanie, odcinanie
  • integracja z zewnętrznymi systemami kontroli jakości i czujnikami
  • sterowanie linią produkcyjną i elementami stanowiska
  • precyzyjny montaż z użyciem czujnika siły
  • wizyjna lokalizacja, kontrola jakości i odczyt kodów
  • dowolna czynność kontrolna na stanowisku testowym w oparciu narzędzia zainstalowane na końcu ramienia robota m.in. śrubokręty, itp.

Przykład

Play Video
Play Video